Zebrania mieszkańców: osiedle Nowe Miasto

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Miasto - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/10/2017 19:42
Katarzyna Gajda

Cztery inwestycje trafiły do kolejnego etapu głosowania do budżetu obywatelskiego w dzielnicy Nowe Miasto. Było to, jak do tej pory najmniej liczne zebranie.

Wzięło w niej udział 16 osób, tyle głosów oddano w głosowaniu na propozycje do budżetu obywatelskiego. Z dziewięciu propozycji wybrano cztery. Dwie zdobyły po 9 głosów. Były to zamontowanie progów zwalniających w formie przejściach dla pieszych na ulicach: Stanisławskiego do Wojska Polskiego (koło szkoły), pomiędzy osiedlami Starzyńskiego i Noakowskiego (koło „Mleczarni”), w al. Sienkiewicza (na wysokości G1), przy Szkole Podstawowej na 1 na Kaliskiej (w stronę pływalni) oraz prawidłowe znakowanie znakami centrum miasta, a także budowa fitness na terenie Gimnazjum nr 1 oraz modernizacja boiska i ogrodzenia tegoż boiska.

Dwa kolejne wnioski zyskały po cztery głosy. Były to budowa fitness przed SP 4 przy ul. Stanisławskiego oraz wymiana chodnika na Nowym Rynku od ul. Cichej.

Niewielkie zainteresowanie spotkaniem obywatelskim nie oznaczało bynajmniej braku propozycji ze strony obecnych do udogodnienia miasta. Większość apelowała do władz oraz obecnych na zebraniu funkcjonariuszy policji do uporządkowania parkowania. Mieszkańcy prosili, aby stróże prawa egzekwowali od kierowców, którzy parkują samochody na wąskim chodniku wzdłuż ul. Podrzecznej przestrzegania przepisów. Inni sugerowali, że policja powinna zwracać uwagę na zaparkowane auta w całym mieście, ponieważ są miejsca, gdzie ciężko dojechać chociażby do świateł. Jako przykład podali skrzyżowanie przy kościele św. Ducha i stojące wzdłuż ogrodzenia pojazdy.

- Parkowanie czasami w miejscach niedozwolonych to nie jest zła wola kierowców, ale brak miejsc – mówiła radna Karina Sędkowska-Staszewska i radziła, aby miasto dogadało się z właścicielem terenu naprzeciw banku PKO BP i wyrównało teren.

Jedna z mieszkanek zwracała uwagę na znak zakaz zatrzymywania się i postoju, który został ustawiony na tyłach sklepu Mila przy ul. Konopackiego. Okazało się, że właściciel posesji wyburzył cześć parkanu i na potrzeby sklepu ustawił tam znak.

Wśród obecnych znalazły się także głosy o wydłużenie zielonego światła dla pieszych na przejściu przy ul. Stanisławskiego. Grzegorz Pełka, naczelnik Inwestycji i Remontów w Ratuszu powiedział, że długość światła jest odpowiednia i pozwala swobodnie przejść przez zebrę.

Inny mieszkaniec prosił o oświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Starzyńskiego, Stanisławskiego i Nowym Rynku. Przy obecnej aurze i szybko zapadającym zmroku zobaczenie pieszego, który wychodzi z cienia, dodatkowo często jest w ciemnej odzieży jest prawie niemożliwe.

Zebrania mieszkańców: osiedle Nowe Miasto komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-30 20:40:10

    Informacja o zebraniu pojawila sie dzisiaj, przynajmniej w bloku na Ciemnej... może dlatego taka niska frekwencja!

  • gość 2017-10-30 23:05:58

    bardzo słaba informacja na temat tego zebrania , co do parkowania w centrum parkujemy jak na to pozwala sytuacja , czasem trzeba towar rozładować a dojazdów od zaplecza raczej nie ma , tak więc przepraszamy , druga sprawa brak parkingu w centrum swoje robi.

  • gość 2017-10-31 20:59:57

    dokładnie,brak parkingu w centrum,natomiast kąpiel błotna dla aut,kierowców,pasażerów zapewniona!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama