Zebrania mieszkańców: osiedle Dąbrowskiego

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Dąbrowskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 31/10/2017 23:02
Martyna Czekalska

Zaledwie 9 mieszkańców osiedla Henryka Dąbrowskiego wzięło udział w corocznym spotkaniu z burmistrzem Łowicza. Uczestnicy zebrania wybrali cztery zadania, które przeszły do kolejnego etapu głosowania do budżetu obywatelskiego.

Spotkanie zorganizowane przez zarząd osiedla Dąbrowskiego odbyło się dzisiaj (31 października) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu.

W zebraniu wzięło udział tylko 9 mieszkańców dzielnicy, w tym dwóch radnych miejskich. Zdaniem przewodniczącego osiedlowego zarządu Ryszarda Szmajdzińskiego, powodem tak małej frekwencji był niedogodny termin zebrania, które wypadło w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych.

Podczas spotkania mieszkańcy wybrali cztery zadania w ramach głosowania do budżetu obywatelskiego. Trzy otrzymały po 5 głosów, a jedno zostało wybrane przez wszystkich uprawnionych do głosowania. Oto propozycje, które przeszły do dalszego etapu głosowania:
1. Powiększenie placu zabaw na os. Dąbrowskiego przy blokach nr 8 i 5 o tor dla rolkarzy i wrotkarzy, zainstalowanie urządzeń do street workout (teren Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej) – 9 głosów.
2. Zbudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Ułańskiej i ul. Topolowej – 5 głosów.
3. Zbudowanie „mini parku” w rejonie garaży przy os. Dąbrowskiego (miejsce dawnej górki) (teren Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej) – 5 głosów.
4. Budowa parkingu przy placu zabaw na ul. Mickiewicza od strony ul. Żabiej, doświetlenie tego placu zabaw, zrobienie przejścia dla pieszych i wejścia na plac zabaw od strony parku Mickiewicza – 5 głosów.

Zebrania mieszkańców: osiedle Dąbrowskiego komentarze opinie

  • gość 2017-11-01 09:47:33

    Zebrania są na 17. Większość czynnych zawodowo łowiczan przyjeżdża z Warszawy po godzinie 17:22, 18,27 i jeszcze później. To jest główna przyczyna bardzo niskiej frekwencji. Tak więc decydują Ci, którzy akurat mają wolne. I dlatego zapadają takie decyzje a nie inne. I to nie jest ich wina. Stara prawda nieobecni nie mają racji. Pamiętam, że były zebrania na 16.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-01 12:47:03

    Pownni robić spotkania w sobotę. Wtedy pan burmistrz zobaczyłby mieszkańców łowicza. A tak, wykorzystuje fakt że duża część mieszkańców dzięki jego decyzjom musi pracować w innych mistach. Panie Kaliński, skończ pan z obłudą i tym głupkowatym uśmieszkiem.

  • gość 2017-11-02 15:48:46

    Nie ma kampanii wyborczej to i na sali pusto. Nie warto było uruchamiać klakierów.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama