Zebrania mieszkańców: osiedle Starzyńskiego

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Starzyńskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/11/2017 12:32
Martyna Czekalska

Około 30 mieszkańców osiedla Stefana Starzyńskiego w Łowiczu wzięło udział w corocznym zebraniu organizowanym przez zarząd dzielnicy. Wybrano trzy osiedlowe inwestycje, które powalczą w głosowaniu do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Spotkanie odbyło się wczoraj (7 listopada) w Szkole Podstawowej nr 1. Na początku zebrania sprawozdanie z działalności zarządu przedstawiła przewodnicząca Zofia Wielemborek. Później burmistrz Krzysztof Kaliński omówił wstępne założenia do budżetu miasta na 2018 rok. To będzie wyjątkowy budżet. Planowane dochody mają sięgać 150 mln zł, a wydatki aż 178,5 mln zł.

Tak jak na każdym z dziesięciu spotkań na łowickich osiedlach, mieszkańcy ze Starzyńskiego wyłonili trzy osiedlowe inwestycji, które przeszły do finałowego etapu głosowania do budżetu obywatelskiego. Oto one:
1. Poszerzenie ul. Nowej na odcinku od ul. Akademickiej do budynku ZGM, budowa parkingu na rogu ww. ulic oraz montaż progów zwalniających na ul. Akademickiej – 21 głosów.
2. Położenie kostki brukowej wzdłuż garaży między blokami 2 i 4 od strony targowiska oraz między blokami 7 i 9 – 18 głosów.
3. Założenie monitoringu na os. Starzyńskiego w rejonie parkingów – 17 głosów.

Do dalszego etapu nie przeszły takie zadania jak budowa zatoki parkingowej przed Przedszkolem nr 2 ani przed Szkołą Podstawową nr 1, a także budowa siłowni na terenie „Jedynki”.

Propozycja zainstalowania monitoringu wyszła od jednego z mieszkańców, który zaalarmował o przypadkach zarysowania samochodów, a nawet kradzieży auta z osiedlowego parkingu. Mieszkańcy skarżyli się też na mniejszą ilość miejsc postojowych w rejonie ul. Nowej i al. Sienkiewicza. Wielu kierowców zostawiało swoje auta na placu należącym do osoby prywatnej, która ogrodziła teren.

Od lat problemem są pojazdy parkujące na skrzyżowaniu ul. Akademickiej i Nowej, o czym mówił radny Dariusz Dzik. Policjanci prosili, aby zgłaszać takie sytuacje pod numerem 112 lub 997. Inny z mieszkańców w dni targowe nie może zaparkować pod swoim blokiem. Kolejny z uczestników zebrania zwrócił uwagę na zapchane kraty kanalizacji deszczowej i prosił o ich bieżącą konserwację. Poruszono też temat zalewanych piwnic na osiedlu.

Przypominamy, że głosowanie do budżetu obywatelskiego na 2018 rok rozpocznie się już 10 listopada. Potrwa do 11 grudnia do północy.

Reklama

Zebrania mieszkańców: osiedle Starzyńskiego komentarze opinie

  • gość 2017-11-08 17:08:24

    gratulujemy włodarzom miasta Łowicz. zadłużenie miasta na 31 grudnia 2019 roku ma wynieść 44,3 mln zł, czyli ponad 36 proc. dochodów. Kadencje kończą sie w przyszłym roku a następcy zostaną z mega długami. bo chyba nikt nie ma watpliwości że obecnych zarządców trzeba zmienić?! brawo WY!!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama