Zebrania mieszkańców: osiedle Kostka

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Kostka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 14/10/2019 21:25

Mieszkańcy osiedla Kostka jako pierwsi spotkali się z władzami miasta na corocznym zebraniu. Nowym przewodniczącym osiedla został radny miejski Paweł Pięta, zastępując na stanowisku Teresę Milczarek.

Ponad 30 mieszkańców wzięło udział w dzisiejszym (14 października) spotkaniu z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Zebranie odbyło się w hali OSiR nr 1, gdzie swoją siedzibę ma zarząd osiedla Kostka. To pierwsze z dziesięciu zaplanowanych spotkań burmistrza z mieszkańcami Łowicza.

Celem corocznych zebrań jest przedstawienie założeń do przyszłorocznego budżetu miasta oraz wyłonienie trzech osiedlowych inwestycji, z których jedna zwycięży w finałowym głosowaniu do budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy osiedla Kostka wskazali również inwestycję do osiedlowego budżetu obywatelskiego (limit do 100 tys. zł). Jest to - wykonanie aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Powstańców 1863 r.

Mimo że jest to droga powiatowa, to burmistrz Krzysztof Kaliński zadeklarował, że dogada się ze starostwem, aby inwestycja została wykonana.

Finałowe głosowanie potrwa od 22 listopada do 14 grudnia. Spośród wszystkich inwestycji będzie można wybrać tylko jedną. Wygra to zadanie, które otrzyma najwięcej głosów. Głosowanie zostanie przeprowadzone drogą internetową oraz tradycyjną (za pomocą kart do głosowania) podczas dyżurów zarządu osiedla.

Jutro w Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami” przy ul. Księżackiej będą obradować mieszkańcy osiedla Przedmieście. Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 17.
 

Zebrania mieszkańców: osiedle Kostka komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 11:04:16

    Od 01.09 przedszkole to ma numer 6

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 01:11:07

    Nawet słynny skoczek zawitał więc coś musi być na rzeczy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama