Zebrania mieszkańców - osiedle Zatorze

Portal lowicz24.eu 17/10/2019 21:57

Dzisiaj (17 października) w budynku przy Orliku na ul. Bolimowskiej odbyło się coroczne zebranie mieszkańców osiedla Zatorze. Podczas spotkania wyłoniono trzy osiedlowe inwestycje, które powalczą w głosowaniu do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego .

Tegoroczne zebrania na łowickich dzielnicach połączone są z wyborami zarządów osiedli.

W spotkaniu obywatelskim Zatorza wzięło udział ponad 60 jego mieszkańców. W pierwszej części zebrania przewodniczący osiedlowego zarządu Władysław Michalak przedstawił roczne sprawozdanie z działalności rady dzielnicy i tu rozpoczęła się ostra wymiana zdań. Zarzucono mu bowiem oraz obecnemu Zarządowi Osiedla, brak efektywności pracy.

Nowym przewodniczącym zarządu został Michał Zalewski, który przez ostatnie cztery lata pełnił w zarządzie funkcję sekretarza i będący też jednocześnie naczelnikiem miejskiego Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. Zastąpił na stanowisku Władysława Michalaka. W tajnym głosowaniu Zalewski pokonał Jakuba Wolskiego, Iwettę Kosiacką i Dominika Kolasa.

Głosowanie wyłoniło też członków zarządu. Zostali nimi: Szymon Szaleniec, Iwetta Kosiacka, Władysław Michalak, Wojciech Czapnik, Lilla Bolimowska, Karina Szymańska, Dominika Kolas i Dorota Chylińska.

Oczywiście tematem przewodnim zebrania były niedogodności, jakie codziennie spotykają mieszkańców osiedla w związku z trwającymi inwestycjami drogowym. Dyskutowano także o problemie z ruchem tranzytowym na tym osiedlu i podsumowano dotychczasowe blokady drogowe na drodze krajowej nr 70.

Podczas spotkania wyłoniono również trzy propozycje do budżetu obywatelskiego. Zadania przeszły do finałowego głosowania, które odbędzie się w dniach 22 listopada - 7 grudnia. Oto one:

1. Wykonanie chodnika wzdłuż ul. Nieborowskiej

2. Wiaty na pojemniki na śmieci

3. Stworzenie siłowni plenerowej na osiedlu Dąbrówka.

Głównie to młodzież z Zatorza zainicjowała stworzenie siłowni plenerowej na zapomnianej części osiedla Dąbrówka (za Biedronką) i liczy na poparcie tego projektu.

Było to czwarte z dziesięciu zaplanowanych spotkań burmistrza z mieszkańcami.

Jutro odbędzie się zebranie na Korabce.

 

Zebrania mieszkańców - osiedle Zatorze komentarze opinie

  • gość 2019-10-17 22:53:51

    Kolejna siłownia plenerowa... Myślałem że już każda dzielnica ma a i tak stoją puste

  • gość 2019-10-18 09:26:13

    Super pomysł z tą siłownią. Osiedle Dąbrówka zwykle pomijane a teraz w końcu ktoś pomyślał aby zagospodarować "plac zabaw"!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama