Zebrania mieszkańców: osiedle Korabka

Portal lowicz24.eu 18/10/2019 22:10
Mirka Czubak

Dziś, 18 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu odbyło kolejne ze spotkań obywatelskich. Mieszkańcy Korabki wybrali nowy zarząd osiedla oraz trzy wnioski do budżetu partycypacyjnego.

Podczas piątkowego spotkania (18 października) w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu, mieszkańcy Korabki wybrali nowy zarząd osiedla, który przez kolejne cztery lata będzie pracował na rzecz dzielnicy.

W zebraniu uczestniczyło 47 mieszkańców. W wyborach na nowego przewodniczącego brało udział trzech kandydatów. Największą liczbę głosów uzyskała Katarzyna Tadeusiak (19), Tomasz Jaśniewski, który od lutego tego roku, po rezygnacji Krzysztofa Gałusa objął funkcję przewodniczącego osiedla Korabka zdobył głosów 14 z kolei na Elżbietę Kołaczek zagłosowało 11 osób.

Decyzją mieszkańców nowa przewodnicząca stanie na czele 5-osobowego Zarządu Osiedla, w skład którego poza nim wejdą: Michał Terenowicz (18), Elżbieta Podwójci (18), Tomasz Jaśniewski (17) oraz Ewa Płuska (17)

Ponadto mieszkańcy największego w mieście osiedla wybrali 3 propozycje do przyszłorocznego budżetu.

1. Przebudowa drogi osiedlowej pomiędzy blokami 43F i 43H oraz budowa parkingu przy w/w blokach.

2. Doposażenie placu zabaw i siłownia przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz przy Przedszkolu nr 5

3. Fotowoltaika na budynku Szkoły Podstawowej nr 3

Sporym problemem okazał się wniosek mieszkańców proponujący budowę integracyjnego placu zabaw przy ul. Piekarskiej. Burmistrz nie zgodził się na zatwierdzenie projektu w proponowanej lokalizacji, ponieważ działka ta ma zostać wykorzystana pod zabudowę jednorodzinną. Dlatego też połączono dwa wnioski w jeden.

Mieszkańcy sygnalizowali, że nie mogą korzystać z placu zabaw przy Przedszkolu nr 5 (z przyczyn prawnych). Ich zdaniem potrzebne jest miejsce gdzie dzieci będą mogły spędzać wolny czas. Włodarz w ramach ugody z mieszkańcami obiecał rozwiązać jak najszybciej sytuację z dyrekcją Przedszkola, a w ramach budżetu doposażone zostałyby dwa place zabaw. Oczywiście o ile wniosek wygrałby w głosowaniu ostatecznym.

Ostateczne głosowanie do budżetu partycypacyjnego na zadania osiedlowe i ogólnomiejskie rozpocznie się 22 listopada i potrwa do 7 grudnia. Na inwestycje będzie można głosować drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kart do głosowania.

Zebrania mieszkańców: osiedle Korabka komentarze opinie

 • gość 2019-10-19 20:36:52

  Bardzo "ambitne" propozycje.A dzieci do szkoły nadal będą chodzić dziurawymi chodnikami lub z ich braku ulicami. Pogratulować "tfórczej" inewncji.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-20 13:43:55

  Propozycja 4ta - budowa kościoła! Propozycja 5ta - fotowoltaika dla trzech garaży na plebanii przy nowowybudowanym kościele (czyt. propozycja 4ta)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-20 13:47:49

  Propozycja 6ta ustanowienie patrona Sz.P. nr 3 - imienia św. Ojca Henryka Jankowskiego.

 • Tomasz - niezalogowany 2019-10-20 15:08:38

  Uważam, że propozycja "prywatnego" parkingu dla mieszkańców 2 bloków nie jest odpowiednia dla budżetu obywatelskiego, który ma się przysłużyć mieszkańcom dzielnicy. Takie rzeczy to sobie można zrobić zbierając kasę z czynszów, spółdzielni. Bo co potem? Wymyślą ocieplanie bloków, wymianę okien? Wspólnym dobrem osiedla są ogólne chodniki, szkoła, przedszkole, place zabaw, obszary zielone - i tu należy działać. A ja sobie pod blokiem 43F przecież nie zaparkuję. Pomyślcie ludzie zanim zagłosujecie. Ja za podjazd 35 m2 musiałem słono zapłacić i nikt mi nie sfinansował.

 • gość 2019-10-21 10:44:25

  Do Tomasz:
  A skąd pomysł ze parking pomiędzy tymi blokami ma być prywatny? Może warto przejechać się i zobaczyć, jaka jest nawierzchnia na tej osiedlowej drodze i w jakich warunkach parkują samochody. A jakby nie było jest to teren miasta, nie spółdzielni w tym wypadku ZGM. Zachęcam wszystkich do głosowania zgodnie ze swoimi przekonaniami.

 • gość 2019-10-21 11:19:11

  A stąd pomysł, że pod blokiem parkują tylko i wyłącznie mieszkańcy, przecież nie ja, więc robimy przysługę tylko małej grupie. Mieszkam na Korabce i okolicę dobrze znam. Teren między drogą przy której mieszkam, a moim ogrodzeniem też nie jest mój, ale musiałem zapłacić żeby mieć podjazd z kostki i gdzie zaparkować zamiast błota, kto mi odda? Teren też jest oczywiście miejski. Czy jeśli ktoś zgłosi wykonanie podjazdu na posesję i poda adres np. Armii Krajowej nr 1234 to można będzie głosować taki projekt w budżecie?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-22 00:08:31

  Zalane Mordy tego kalinskiego i bonczaka doprowadzaja mniw do palpitacji serca.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama