Zebrania mieszkańców: Nowe Miasto

Stowarzyszenia, Zebrania mieszkańców Miasto - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/10/2019 22:00

Spotkania obywatelskie w Łowiczu powoli dobiegają końca. We wtorek, 22 października w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Podrzecznej debatowali mieszkańcy Nowego Miasta.

Przewodniczącym zarządu osiedla na kolejną kadencję został wybrany Jacek Maciejak, który otrzymał poparcie 44 osób. Decyzją mieszkańców przewodniczący stanie na czele 8-osobowego Zarządu Osiedla, w skład którego poza nim wejdą: Grzegorz Pełka, Krzysztof Olko, Krystyna Makowska, Magdalena Ratajczak, Maria Bodek, Jadwiga Tuka, Sebastian Popiel i Zbigniew Kuczyński.

W trakcie zebrania wybrano również dwie inwestycje, spośród których jedna zrealizowana zostanie w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego:

1. Budowa zatoki parkingowej i chodnika przy ul. Sikorskiego

2. Budowa zatoki parkingowej przy Przedszkolu nr 5 i nowe ogrodzenie tego przedszkola

Na spotkaniu sporo miejsca poświęcono na problem parkowania i hałasu na ul. Krakowskiej. Bolączką mieszkańców są samochody często zostawiane przez kierowców w nieodpowiednim miejscu i na długi czas. Drugą sprawą jest bałagan i hałas klientów baru z tej ulicy. Sprawa była już poruszana przed rokiem, ale wciąż stanowi istotny problem. Zdaniem burmistrza, w takiej sytuacji mieszkańcy powinni zawiadamiać za każdym razem policję, a bałagan pozostawiony po wieczornych libacjach, po prostu uprzątnąć, bo to jest ich obowiązkiem. 

Jednak zdaniem osoby wypowiadającej się, interwencje policji nie zawsze są skuteczne, a mieszkańcy czują się w całej sytuacji całkowicie bezradni.

Zebrania mieszkańców: Nowe Miasto komentarze opinie

 • gość 2019-10-23 06:56:55

  Zdjęcia to chyba z wykładu Uniwersytetu III Wieku?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-23 08:04:20

  Dzięki tym zdjęciom widać jak lmłodzi interesują się swoją małą ojczyzną.

 • gość 2019-10-23 08:33:41

  MIASTO EMERYTÓW WDUŻEJ MIERZE DZIĘKI OBECNEMU BURMISTRZOWI

 • Gość - niezalogowany 2019-10-23 11:46:55

  Kierunek Warszawa obrali młodzi ludzie.
  Brak uczelni, brak pracy, rozrywki również brak.
  Nie ma boiska trawiastego (Starzyńskiego) brak słów.
  Brak basenu!!!!
  Po godzinie 20 miasto spi.

 • gość 2019-10-23 21:36:54

  Jak się robi zebrania o takiej porze, gdy podatnicy tyrają jeszcze, lub są w drodze do domów to nie dziwota, że taki elektorat się zbiera

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama