Zebrania mieszkańców: osiedle Dąbrowskiego

Stowarzyszenia, Zebrania mieszkańców osiedle Dąbrowskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/10/2019 21:42

Mieszkańcy osiedla Dąbrowskiego wybrali w dniu dzisiejszym, 23 października nowego przewodniczącego oraz wyłonili trzy zadania do budżetu partycypacyjnego.

Spotkanie zostało zorganizowane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Uczestnicy zebrania poznali wstępne założenia do przyszłorocznego budżetu miasta, a także propozycje, jakie złożyli mieszkańcy dzielnicy w ramach budżetu obywatelskiego. Ryszard Szmajdziński, który niespełna rok temu zrezygnował z funkcji przewodniczącego zarządu, przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu osiedla.

Na spotkanie z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim przyszło ponad 80 mieszkańców. Wybrali oni trzy propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Oto one:
1. Doposażenie i oświetlenie placu zabaw i siłowni plenerowej zlokalizowanej przy ul. Żabiej i Mickiewicza, oświetlenie Skweru Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i wykonanie przejścia dla pieszych łączącego skwer z placem zabaw.
2. Wykonanie aktywnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Stanisławskiego.
3. Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Żabiej z dostępem dla osób niepełnosprawnych.

Odbyło się również tajne głosowanie na nowego przewodniczącego zarządu. Zgłoszono dwie kandydatury: Pawła Więcka i Katarzyny Słoma, która wybory te wygrała uzyskując 48 głosów.

Poza przewodniczącą zarząd tworzą: Paweł Więcek, Bartosz Bończak, Mariusz Siewiera, Daniel Wielemborek, Urszula Marszałek, Jolanta Urbanek, Przemysław Knera i Jacek Kaźmierski.  

 

Zebrania mieszkańców: osiedle Dąbrowskiego komentarze opinie

 • gość 2019-10-24 11:26:06

  To niema nic innego na tym osiedlu do zrobienia tylko cały czas doposażenie placu zabaw przy Żabiej ????

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 13:34:29

  Szkoda,że nikt nie podniósł sprawy zabudowy śmietnika za Lewiatanem.może gdyby połączono siły ŁSM i Miasta doczekalibyśmy się
  nowoczesnego śmietniska z ograniczonym dostępem dla wszystkich.
  To co jest teraz ,to wstyd.To też siedlisko wszelkich stworzeń i smrodu.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 13:34:57

  Szkoda,że nikt nie podniósł sprawy zabudowy śmietnika za Lewiatanem.może gdyby połączono siły ŁSM i Miasta doczekalibyśmy się
  nowoczesnego śmietniska z ograniczonym dostępem dla wszystkich.
  To co jest teraz ,to wstyd.To też siedlisko wszelkich stworzeń i smrodu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama