Zgłoś propozycje do budżetu obywatelskiego w Łowiczu

Urząd Miejski, Zgłoś propozycje budżetu obywatelskiego Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/09/2019 12:07
Mirka Czubak

Tylko do końca września mieszkańcy Łowicza mogą zgłaszać swoje propozycje zadań, które realizowane będą w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Do rozdysponowania jest 1,3 mln zł.

Składanie wniosków trwa od początku września. Mieszkańcy swoje propozycje mogą zgłosić na dwa sposoby. Wysyłając drogą elektroniczną poprzez platformę internetową www.lowicz.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie, wrzucając do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na bramie ratusza. Termin zgłoszeń upływa 30 września br.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku zgłaszając swoją propozycję musimy zgromadzić odpowiednią ilość podpisów z poparciem naszego pomysłu – od 10 osób przy inwestycji osiedlowej i od 20 osób przy ogólnomiejskiej.

Po formalno-prawnej weryfikacji wniosków, na spotkaniach budżetowych, burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński przedstawi zgłoszone propozycje. Harmonogram spotkań znajdziecie w naszym artykule https://lowicz24.eu/artykul/znamy-juz-harmonogram/762064. Na zebraniach, w drodze głosowania, wybrane zostaną trzy z nich, które przejdą do dalszego etapu.

Kolejne głosowanie odbędzie się w dniach 22 listopada – 7 grudnia. Propozycje składane dla poszczególnych osiedli powinny być warte około 100 tys. zł, zaś te do budżetu ogólnomiejskiego – około 300 tys. zł.

Zgłoś propozycje do budżetu obywatelskiego w Łowiczu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-17 20:57:31

  Przecież to wszystko i tak ściema, wybiorą te inwestycje, które dla nich wygodniejsze. Pic na wodę....

 • gość 2019-09-17 22:15:10

  niech ta inwestycja nas łączy, a nie dzieli, myślę, że budowa Kościoła na Górkach byłaby dobrą opcją.

 • Wincenty - niezalogowany 2019-09-18 11:51:58

  Wybudować kolejne kościoły, dla osiedla powyżej 100 mieszkańców jeden.

 • gość 2019-09-20 06:28:33

  Zorganizowaliśmy się i nasz projekt kilka lat temu na plac zabaw przy ulicy Żwirki i Wigury wygrał. Ale miasto które obiecało ten teren pod zaplecze na remont szlaku kolejowego przeniosło go z tyłu za budynki jednorodzinne przy ulicy Arkadyjskiej. Plac stoi i niszczeje bo nikt tam prawie nie chodzi, za to mieszkańcy domków jednorodzinnych parkują tam swoje samochody. Więc po co się spinać skoro miasto i tak zrobi co chce.

 • gość 2019-09-28 15:27:03

  Jeszcze nie widziałem aby miasto z własnych środków budowało jakiś kościół. Bo te budują wierni z własnych datków, więc jeśli jesteś nie wierzący nikt cię nie zmusi abyś go budował, więc po co ta drętwa mowa nie wierzących. Za to domy partii budowano przez 40 lat z środków całego społeczeństwa a nie tylko ze składek partyjnych, ciekawe czy wtedy dzisiejsi oponenci też gorliwie protestowali.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama