Zmiany organizacyjne w Urzędzie Miejskim w Łowiczu. Trwa nabór na naczelnika nowego wydziału

Urząd Miejski, Zmiany organizacyjne Urzędzie Miejskim Łowiczu nabór naczelnika nowego wydziału - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/08/2019 13:24
Martyna Czekalska

Burmistrz Krzysztof Kaliński na początku sierpnia zmienił regulamin organizacyjny Urzędu Miejskiego w Łowiczu. W związku z reorganizacją zlikwidowano jeden z wydziałów oraz utworzono nową komórkę organizacyjną. Ogłoszono też nabór na naczelnika wydziału.

Zmiany organizacyjne w łowickim ratuszu weszły w życie 8 sierpnia. Na mocy zarządzenia burmistrza Krzysztofa Kalińskiego zlikwidowano wydział strategii, rozwoju i obsługi przedsiębiorców, a niejako w jego miejsce powołano wydział współpracy z organizacjami pozarządowymi, aktywności obywatelskiej i przedsiębiorczości. Jednocześnie biuro ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych przemianowano w wydział kultury, sportu i turystyki.

Przypomnijmy, że wydział strategii został utworzony w grudniu 2015 roku. Jego naczelnikiem został bliski współpracownik włodarza miasta Artur Michalak, który w lipcu 2017 roku odszedł z ratusza. Przez ponad dwa lata wydział ten pracował bez naczelnika, realizując m.in. współfinansowany ze środków unijnych projekt „Po nitce z Łowicza. Wsparcie eksportu dla branży włókienniczej”. W wydziale pracowało od 2 do 4 osób, które teraz przeniosły się do nowego wydziału.

Czym będzie się zajmował wydział współpracy z organizacjami pozarządowymi, aktywności obywatelskiej i przedsiębiorczości? Do jego zadań należy m.in. wykonywanie zadań wynikających z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie realizacji zadań publicznych. Chodzi o przeprowadzanie otwartych konkursów ofert i spraw związanych z zawieraniem umów na przekazanie dotacji.

Wydział ma zajmować się ponadto m.in. opracowywaniem rocznego raportu o stanie miasta oraz sprawozdania z realizacji współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, koordynowaniem i wspieraniem ciał opiniująco-doradczych burmistrza (w szczególności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu oraz Społecznej Rady Gospodarczej i Społecznej Rady Sportu), organizacją posiedzeń Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Łowicza, wspieraniem organizacji pozarządowych w pozyskiwaniu środków zewnętrznych czy prowadzeniem spraw związanych z budżetem obywatelskim.

12 sierpnia Krzysztof Kaliński ogłosił nabór na stanowisko naczelnika nowego wydziału. Od kandydatów wymaga się m.in. wyższego wykształcenia (ale bez wskazania kierunku studiów) czy legitymowania się co najmniej 5-letnim stażem pracy.

Dla porównania, kiedy w 2016 r. władze miasta szukały inspektora do ówczesnego wydziału strategii, wśród wymagań wymieniono m.in. wykształcenie wyższe (preferowane kierunki prawo lub ekonomia) czy znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

Co ciekawe, od kandydatów ubiegających się o stanowisko naczelnika nowo powołanego wydziału nie wymaga się doświadczenia kierowniczego.

- Nie jest to warunek sine qua non. Jest to zgodne z wymaganiami ustawowymi i regulaminem urzędu miasta – wyjaśnia w rozmowie z nami burmistrz Krzysztof Kaliński. Jak dodaje, w ratuszu były już takie sytuacje, gdy zwierzchnictwo nad wydziałem obejmowały osoby bez doświadczenia na stanowisku kierowniczym.

Kandydaci mogą składać wymagane dokumenty w sekretariacie Urzędu Miejskiego do dnia 26 sierpnia.
Naczelnikiem wydziału kultury, sportu i turystyki został Michał Zalewski, który do tej pory opiekował się biurem ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych.

Burmistrz Kaliński potwierdza, że w wydziale tym na zastępstwo została zatrudniona Marzena Kozanecka-Zwierz, która w kwietniu tego roku zrezygnowała z funkcji dyrektora Muzeum w Łowiczu.

Reklama

Zmiany organizacyjne w Urzędzie Miejskim w Łowiczu. Trwa nabór na naczelnika nowego wydziału komentarze opinie

 • gość 2019-08-20 14:07:08

  Przecież od razu wiadomo, że naczelnikiem będzie ....Pani Kasia

 • Gość - niezalogowany 2019-08-20 15:04:51

  I tu się mylisz. Kjk spłaca dlugi, ale nie k.s. tylko k.c.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-20 15:39:59

  Naczelnik iem będzie Krystian
  A w Ekonomie starosta we pchał p. Kołaczek
  wszędzie polityka

 • Stara dyrektorka - niezalogowany 2019-08-20 15:58:07

  Zarówno pan Zalewski, pani Kozanecka-Zwierz i pani Kołaczek mają naprawdę doskonałe kompetencje, by zajmować te stanowiska. W przeciwieństwie do pana starosty np., który nie powinien zajmować stanowiska wyższego niż nauczyciel szkolny. Jemu zwyczajnie brak inteligencji, natomiast, jak widać,wystarcza zwykłe cwaniactwo.

 • gość 2019-08-20 16:21:41

  Aby być naczelnikiem w łowiczu wystarczy ze dobrze poprowadzi się kampanie burmistrzowi, nie trzeba miec doświadczenia na stanowisku kierowiczym, chociaż bedzie zarzadzac się ludzmi, nie trzeba miec studiów i doświadczenia w zakresie zadań w ramach danego wydziału. kalin zrobi sobie wydział, ktory bedzie robił mu kampanię za 4 lata. poza tym będzie miał na niego oko wiec nic mu nie wywinie. mierny, bierny, ale wierny. szkoda ze z naszych podatkow.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-08-20 17:20:23

  Ja mam nadzieję że ludzie za cztery lata się ockną i będą mieli dosyć tego co robi kalin . Ustawia kogo chce, gdzie chce. Bez doświadczenia bez kondolencji. Ludzie ucknijcie się. Proszę szczególnie urzędników. Zmiana na stanowisku burmistrza nie sprawi że zaraz wszyacy zostaniecie Zwoleni. Nie jest to fizycznie możliwe. Niech się boją ci co biorą niezłą kasę a odstawiają maniane. Nie jesteśmy skazani na państwo Michalakow.

 • Olo - niezalogowany 2019-08-20 18:07:57

  Mógłbyś Mieszkańcu skończyć jeszcze coś wieczorowo i wystartować na naczelnika. Koniecznie bo trochę Ci brakuje.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 06:52:24

  Wymagania takie że przynajmniej 30 osób mogłoby się zgłosić. Mam nadzieje, że komisja będzie czuła wstyd jak będzie musiała odrzucić super ludzi po to aby zatrudnić Krystiana . Ale w sumie ludzie ci wstydu nie mają.

 • Aldona - niezalogowany 2019-08-21 07:28:14

  To co się wyczynia to po prostu dramat. Miasto zadłużone będzie jak nigdy dotąd w swojej historii a tu zero rozsądku tylko stanowiska dla kolesi. Reorganizacja powinna polegać na likwidacji stanowisk które generują koszty. Ake po co wszak za Siewiere za inne stanowiska podatnik zapłaci. Żal patrzeć co si€ wyprawia. Naczelnik bez wymagań znajomości języków obcych, bez studiów kierunkowych. Jedyną kategorią naboru jest znajomość z Kalińskim

 • gość 2019-08-21 10:15:29

  To akurat nie od dziś wiadomo, że na stanowisko naczelnika czy inne kierownicze nie potrzeba ani wykształcenia, ani doświadczenia, ani nawet kompetencji (nie kondolencji jak wyżej napisano). Pracę i tak wykonują inni. I to pracownicy muszą mieć większe doświadczenie, wiedzę, znać języki, itd. Na każdym szczeblu władzy tak niestety jest. Szkoda tylko, że takie marne są wymagania na naczelnika, które spełni każdy 29 latek po studiach. Choćby 5 lat stażu pracy miał w McDonaldzie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 10:33:31

  Sami sobie wybraliscie to teraz płaćcie kasę i nie płaczcie, trzeba było myśleć co się robi, nie wygrał jakąś różnica 100 czy 200 głosów, miasto mu zaufało, za co Wam już kilkakrotnie dziekowal, to pelem Waszego wsparcia robi co robi, wspieraliscie wcześniej to czemu teraz takie oburzenie?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 22:22:36

  Ja wyjeżdżam

 • Bez powrotu - niezalogowany 2019-08-21 23:15:58

  Ja już wyjechałam. I nigdy tam nie wrócę. A łowiczanie niech sobie zafundują jeszcze jednego biskupa. Pasuje im burmistrz miernota, PiSi starosta, który właśnie stracił prawo jazdy, lubią, jak ich podatki są roztrwaniane po prostu.

 • gość 2019-08-22 10:37:27

  Mogę się założyć że kierował wydziałem będzie Cipiński. Długi trzeba spłacać.

 • gość 2019-08-22 14:22:09

  Tam zaraz wyjedziecie...już gamonie z brytanii zjeżdzają bo se siedliska na wsiach pokupowali...

 • gość 2019-08-22 14:23:30

  Konkurs będzie uczciwy i wygra najlepszy kandydat!!!
  A, że będzie nim swojak to co?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 14:26:47

  Jak to starosta stracił prawo jazdy? Taki człowiek niemożliwe

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama