Zmiany w systemie oświaty - burmistrz chce powołać zespół doradczy

Edukacja, Zmiany systemie oświaty burmistrz powołać zespół doradczy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/12/2016 16:10

Burmistrz Krzysztof Kaliński zastanawia się nad powołaniem zespołu, który zajmie się opracowaniem nowej sieci miejskich szkół. Wszystko w związku z planowaną likwidacją gimnazjów i powrotem do ośmioklasowych podstawówek.

 

 

O planach utworzenia zespołu ds. przeprowadzenia reformy edukacji burmistrz Krzysztof Kaliński poinformował w ubiegłym tygodniu na połączonym posiedzeniu komisji społecznej oraz mieszkaniowej i socjalnej.

Włodarz Łowicza chciałby, aby w doradczym gremium zasiadły obok niego urzędniczki łowickiego ratusza, naczelnik Małgorzata Nowak i inspektor Elżbieta Szachogłuchowicz z wydziału spraw społecznych oraz radca prawny Jolanta Służalska-Mrożewska. W zespole miałoby znaleźć się również troje dyrektorów szkół oraz troje miejskich radnych.

Jeśli chodzi o przedstawicieli rady, to zdaniem burmistrza mogliby to być przewodnicząca komisji społecznej Karina Sędkowska-Staszewska, wiceprzewodniczący rady, a niegdyś nauczyciel i dyrektor I LO w Łowiczu Henryk Zasępa, a także wuefista Jakub Jędrachowicz.

Temat zmian w sieci szkół zostanie zapewne poruszony na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 grudnia.

Zmiany w systemie oświaty - burmistrz chce powołać zespół doradczy komentarze opinie

 • Mały - niezalogowany 2016-12-31 21:48:12

  Kosiorek tez jest po Chełmońskim jak Zasępa i Sędkowska, wiec tez jest specjalistą

 • Ania - niezalogowany 2016-12-28 22:07:51

  Widać że w wszystkich urzędach i szkołach sami specjaliści ( ktoś kogoś za coś wsadził na stanowisko ) !Aż żal to czytać ! Otwórzcie wszyscy działalności gospodarcze i zobaczcie jak się ciężko pracuje na siebie ! Polecam :) Wtedy docenicie za co dostajecie pensję z moich podatków :(

 • Marco - niezalogowany 2016-12-28 19:11:06

  Ja proponuję zmianę na stanowisku burmistrza miasta

 • wójt - niezalogowany 2016-12-28 13:39:33

  Już po Bożym Narodzeniu więc witaj internetowa braci. KM na pewno się dzielił opłatkiem, ale przecież to już było tak dawno, że nie pamięta jak można trochę życzliwiej na innych spojrzeć. Jeśli nie życzliwiej to chociaż sprawiedliwiej! Bo przy oczyszczalni ścieków burmistrz MAO rzeczywiście został, ale podkreślam Ci złośliwcze, że nie pobiera za to nawet grosika. Dlaczego wprowadzasz ludzi celowo w błąd?

 • IdMar - niezalogowany 2016-12-28 10:36:41

  Panie burmistrzu, od nowej sieci szkół jest Wydział Edukacji w Urzędzie i jego pracownicy. Nie wolno mieszać kompetencji, bo z tego tylko chaos się rodzi. Żaden dyrektor, ani nauczyciel nie będzie obiektywny. To Pan za to odpowiada, więc: polecenie, propozycje od urzędników z uzasadnieniem, Pan wybiera wariant, Pan ponosi odpowiedzialność. Proste? Proste.

 • xxx - niezalogowany 2016-12-28 07:13:06

  A jakie wynagrodzenie będzie pobierać ten zespół doradczy?

 • izydor - niezalogowany 2016-12-28 01:01:58

  uważam że w tak zacnym gronie specjalistów winien zasiąść marcin kosiorek, toż to wzór istny przecie

 • KM - niezalogowany 2016-12-27 20:35:40

  Czy znów ogłosi się MAO i wyznaczy sobie i "zespołowi" tysiące wynagrodzenia?

 • krach - niezalogowany 2016-12-27 18:30:27

  Ciekawe, czy za posiedzenia, komisja przyznałaby sobie takie same dodatki jak za oczyszczalnie. a tak w ogóle bardzo dobry wybór Pani Karina i Pan Jakub - przykromi to mówić, ale Ci ludzie ani doświadczenia ani wiedzy nie maja

 • omg - niezalogowany 2016-12-27 18:24:22

  A co robi wydział oświaty w urzędzie? Przecież to właśnie jest zakres obowiązków tych urzędników, nie ma powodu powoływać zespołu. W Warszawie uchwały i nowe obwody są już dawno gotowe, w Łowiczu wystarczy wrócić do starych sieci, pewnie zajdą kosmetyczne zmiany. To nie jest dobry pomysł, żeby w zespole było kilku dyrektorów, a reszta? Potem będą pretensje jak się nie spodobają podjęte decyzje.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama