Zmiany we władzach Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Portal lowicz24.eu 07/03/2019 09:35
Martyna Czekalska

Bożena Wójt zrezygnowała z funkcji prezesa Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na walnym zgromadzeniu członków stowarzyszenia zadecydowano, że na stanowisku zastąpi ją dotychczasowa sekretarz Krystyna Kucharska.

Bożena Wójt jest jedną z osób, które tworzyły Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Od początku jego istnienia, czyli od 2008 roku, zasiadała w jego zarządzie. Przez pierwszą 3-letnią kadencję była wiceprezesem, a od marca 2011 roku nieprzerwanie pełniła funkcję prezesa. Na niecałe dwa lata przed końcem kadencji, szefowa stowarzyszenia złożyła rezygnację.

- Zdecydowałam, że pora przekazać kierowanie Łowickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku innej osobie - przyznaje Bożena Wójt. Nie ukrywa, że już wcześniej nosiła się z tą decyzją, a w ostatnim czasie współpraca między członkami zarządu nie układała się najlepiej. - Chcę, żeby atmosfera w ŁUTW była dobra. Myślę, że nowy zarząd ma szansę poprowadzić uniwersytet ku zadowoleniu słuchaczy - dodaje była pani prezes. Zapewnia, że sama wciąż będzie aktywną słuchaczką.

Walne zgromadzenie członków obradowało w ubiegły czwartek (28 lutego) w sali kina Fenix. W zebraniu uczestniczyło około 130 z 230 słuchaczy zrzeszonych w łowickim stowarzyszeniu. Nowym prezesem wybrano Krystynę Kucharską. Była wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Łowiczu jesienią 2017 roku dołączyła do ŁUTW. Od listopada tegoż roku zasiadała w zarządzie, pełniąc funkcję sekretarza.

Zmienił się też skład zarządu. Skarbnikiem nadal będzie Grażyna Piorun, natomiast nową wiceprezes została Danuta Sękalska, a sekretarzem Grażyna Janczak. Członkami zarządu zostali: Anna Burzyńska, Danuta Bródka i Mariusz Hablewski.

Komisji rewizyjnej przewodniczyć będzie tak jak w poprzedniej kadencji Marianna Jasińska. Wiceprzewodniczącą wybrano Barbarę Milę, a członkiem Irenę Tomaśkiewicz. Kadencja zarządu i komisji rewizyjnej potrwa trzy lata.

- Uniwersytet działa bez zakłóceń. Realizujemy to, co zostało opracowane w planie pracy na 2019 rok -  informuje prezes Krystyna Kucharska. Stowarzyszenie otrzymało 35 tys. złotych dotacji z Urzędu Miejskiego w Łowiczu na realizację projektu „Senior młody duchem”. Dofinansowanie zostanie przekazane m.in. na działalność edukacyjną, rozwijanie zainteresowań oraz zapobieganie izolacji społecznej osób starszych.

ŁUTW zrzesza mieszkańców Łowicza, którzy ukończyli 50. rok życia. Organizuje dla nich liczne zajęcia w ramach sekcji i kół zainteresowań, wykłady czy wycieczki.

Zmiany we władzach Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku komentarze opinie

  • gość 2019-03-07 19:45:32

    Żal.żal ,minione piękne lata działalności.Niech trwa Uniwersytet.Dziękujmy za pracę tym, którzy go rozwijali.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama