Zniszczono budkę-skarbonkę w centrum Łowicza

Stowarzyszenia, Zniszczono budkę skarbonkę centrum Łowicza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/04/2019 13:56
Martyna Czekalska

Ktoś zniszczył psią budkę-skarbonkę ustawioną przez Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt na ul. Zduńskiej w Łowiczu. O sprawie została zawiadomiona policja.

Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia. Ktoś wyrwał drewniane elementy konstrukcji, chcąc dostać się do środka. Nieznany sprawca nie znalazł tam jednak pieniędzy, ponieważ budka jest opróżniania każdego dnia po zamknięciu sklepów. W czwartkowy ranek skarbonkę znaleziono na podwórku posesji po drugiej stronie ul. Zduńskiej.

Nie jest to niestety odosobniony przypadek chuligańskiego wybryku w centrum miasta. Niemal równo rok temu ktoś uszkodził figurkę psa, który strzegł charakterystycznej budy. - Jest to przykre - mówi Grażyna Wołynik, prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Organizacja opiekuje się skarbonką, do której darczyńcy wrzucają pieniądze z przeznaczeniem na cele statutowe stowarzyszenia. Stowarzyszenie zbiera aktualnie fundusze na zakup środków przeciwko kleszczom.

Grażyna Wołynik zapowiada, że budka zostanie naprawiona i ponownie stanie na ul. Zduńskiej. Jak mówi, skarbonka wpisała się już w krajobraz ulicy i przyciąga uwagę zwłaszcza najmłodszych mieszkańców.

Sprawę zniszczenia budki zgłoszono na policję.

Zniszczono budkę-skarbonkę w centrum Łowicza komentarze opinie

  • Piotr - niezalogowany 2019-04-12 11:18:55

    To na pewno ktoś obcy... Łowiczanie takich rzeczy nie robią...

  • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-04-14 11:21:11

    Policja to niech sie zajmie takimi żulami co stoją w nocy pod sklepami alkoholowymi.stare żule zaczepiają łowiczan bo im sie pić chce.Ludzie nie dawajcie nawet grosza tym śmierdzielom bo to gnidy na kolorowym pasiaku Łowicza.te pijusy stosują psychologie daj, pożycz a za dwa dni znowu to samo.jak mu mówie że dałem przedwczndraj to pali głupa że niepamieta.na głodzie alkoholowym to i żul mógł te budke zniszczyć.niby miasto w monitoringu a żula nie mogą sfotografować.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama