Zostań przewodnikiem PTTK

L24, Zostań przewodnikiem - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/11/2016 09:36

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu planuje rozpoczęcie kursu dla przewodników terenowych. Kurs będzie dotyczył powiatów: łowickiego, skierniewickiego, kutnowskiego, łęczyckiego i sochaczewskiego.Zajęcia teoretyczne i praktyczne (wycieczki piesze, autokarowe i praktyki przewodnickie) trwały będą łącznie 250 godz. W trakcie kursu uczestnicy będą poznawać historię regionu, jego atrakcje historyczno-krajoznawcze, a także opanują niezbędną wiedzę z zakresu metodyki prowadzenia wycieczek, historii sztuki, etnografii, wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, terenoznawstwa. Na zakończenie kursu przeprowadzone zostanie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia będą się odbywały systemem sobotnio-niedzielnym w wymiarze 6-7 godzin lekcyjnych. Zajęcia praktyczne (wycieczki, zajęcia w terenie) w wymiarze 6-8 godzin. Planowany termin rozpoczęcia kursu to początek grudnia 2016 r. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zgromadzenie min. 20 osobowej grupy.

Kto może zostać przewodnikiem? - Musi to byś osoba pełnoletnia, która posiada co najmniej wykształcenie średnie i stan zdrowia umożliwiający wykonywanie zadań przewodnika. Kandydat nie może być karany za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego. W kursie może uczestniczyć również osoba, która nie posiada jeszcze średniego wykształcenia pod warunkiem, że na 2 tyg. przed egzaminem okaże dokument o ukończeniu szkoły średniej – informuje Zdzisław Kryściak.

Ukończenie przewodnickiej edukacji planowane jest na maj 2017 r. i wiąże się z odbyciem szkolenia teoretycznego i praktycznego oraz zdaniem egzaminu na przewodnika turystycznego. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia kursu dopuszczające do egzaminu. Ten trwa dwa dni i składa się z dwóch części. W pierwszym dniu kandydaci przystępują do egzaminu pisemnego i ustnego. Osoby, które pomyślnie go zaliczą podchodzą w drugim dniu do części praktycznej. Polega ona na samodzielnym poprowadzeniu trasy wycieczki autokarowej, którą wskaże komisja egzaminacyjna.

Pomyślne zaliczenie obu części egzaminu uprawnia do otrzymania godności Przewodnika Turystycznego i certyfikat. Osoby, które są członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego otrzymują legitymację-identyfikator Przewodnika Turystycznego PTTK oraz łowicką „blachę” „Przewodnik Turystyczny PTTK - Łowicz”.

Gdzie można się zapisać? Zgłoszenia przyjmowane są w biurze PTTK w Łowiczu, w każdy wtorek i czwartek w godz. 13.00-18.00. Szczegółowe informacje oraz ankietę uczestnika można pobrać ze strony internetowej lub w biurze PTTK. Zebranie organizacyjne planowane jest na przełomie listopada/grudnia.

 

Zostań przewodnikiem PTTK komentarze opinie

 • przewodnik - niezalogowany 2016-11-05 11:47:21

  Będzie spotkanie organizacyjne, wszystkiego będzie można się dowiedzieć. Co, ile, za ile, kto. Zapraszamy do biura.

 • ciekawski - niezalogowany 2016-11-04 21:00:33

  Ilu przewodników z poprzedniego kursu dostało pracę i oprowadza turystów?można wiedzieć?Czy wszystko starszyzna zagarnia?

 • Plx - niezalogowany 2016-11-04 11:07:16

  Jakie koszty sa takiego kursu?

 • Tolek Banan - niezalogowany 2016-11-04 10:00:04

  I tak ELEK wszystko Łobrobi to po co kurs i nawet na ŁOWICKIM ZAREŁKU wspolnie z ANIĄ dadzą wszystkiemu rade.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama