27°C bezchmurnie

ZSiPO WŁ kształci swoich wychowanków w Plymouth

W dniach 5-18 maja uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu przebywają na stażach zawodowych w Plymouth, w Wielkiej Brytanii.

Uczniowie i absolwenci kierunków technik masażysta, technik farmaceutyczny oraz technik usług kosmetycznych odbywają staże zawodowe, które są finansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu umiejętności zawodowych, poprzez odbycie praktyk w ośrodkach szkoleniowych i zakładach pracy w Wielkiej Brytanii. Odbyty staż pozwoli uczestnikom na zapoznanie się z angielskimi standardami pracy, wyposażeniem stanowisk pracy i procedurami obowiązującymi przy wykonywaniu określonych obowiązków zawodowych. Jest to dla nich szansa, żeby przyjrzeć się realiom tamtejszego rynku pracy. Uczestnik stażu ma możliwość nabycia nowego doświadczenia zawodowego, które zostanie potem wykorzystane w pracy zawodowej. Poprawa kompetencji językowych i używanie języka angielskiego w prawdziwych sytuacjach jest bardzo dobrym sprawdzianem umiejętności językowych.

Mobilność uczniów ZSiPOWŁ w Łowiczu, pomoże im być bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy oraz podniesie ich samoocenę. Szkoła natomiast potwierdzi swoją opinię instytucji umożliwiającej swoim uczniom wszechstronny rozwój zawodowy.


 

ZSiPO WŁ kształci swoich wychowanków w Plymouth komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się