ZSP nr 2 - kuźnia talentów w dziedzinie żywienia i żywności

Edukacja, kuźnia talentów dziedzinie żywienia żywności - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/11/2016 12:12

Zakończyły się eliminacje do etapów okręgowych olimpiad z zakresu żywności i żywienia. Aż 13 uczniów ZSP nr 2 przebrnęło przez eliminacje szkolne. Są wśród nich uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę w kilku olimpiadach. Należą do nich: Joanna Guzek, Anna Walędziak, Piotr Jabłoński, Patrycja Kania i Izabela Jagielska.W Olimpiadzie Wiedzy o Żywności, która niebawem odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczyć będą: Joanna Guzek, Piotr Jabłoński, Patrycja Kania, Izabela Jagielska, Daria Skowrońska oraz Natalia Kuś. W Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie szkołę reprezentować będą: Joanna Guzek, Piotr Jabłoński, Patrycja Kania i Izabela Jagielska. W Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku: technologia żywności: udział weźmie: Joanna Guzek, a w bloku gastronomicznym: Anna Walędziak, zaś w Olimpiadzie Wiedzy O Żywności i Żywieniu rywalizować będzie Anna Walędziak.

Są to uczniowie z klas kształcących w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności. Młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy z zakresu żywności i żywienia, przetwórstwa mleka i jego przetworów. Należy podkreślić, że wspomniana Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie – etap centralny odbędzie się w szkole na Blichu w kwietniu 2017r.

- Jest to wielkie wydarzenie i zarazem wyróżnienie dla szkoły, tym bardziej, że w poprzednim roku szkolnym placówka z Blichu zajęła II miejsce w kraju. Do tej pory szkoła może poszczycić się ponad 40 olimpijczykami szczebla centralnego w dziedzinie żywności i żywienia i czeka na dalsze sukcesy – podkreślają nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów.

 

ZSP nr 2 - kuźnia talentów w dziedzinie żywienia i żywności komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama