ZSP nr 2 w Łowiczu nawiązał współpracę ze szkołami z Litwy i Łotwy

Edukacja, Łowiczu nawiązał współpracę szkołami Litwy Łotwy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/06/2019 12:37
Martyna Czekalska

Delegacja powiatu łowickiego odwiedziła pod koniec maja Litwę i Łotwę. Podczas wizyty wicestarosta Piotr Malczyk i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu Jerzy Zabost parafowali umowę partnerską z dwiema zagranicznymi szkołami średnimi.

Oficjalna wizyta przedstawicieli powiatu łowickiego odbyła się w dniach 26-29 maja. Do Litwy i Łotwy udali się wicestarosta Piotr Malczyk, dyrektor ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu Jerzy Zabost oraz nauczycielka języka rosyjskiego Jolanta Sikorska.

Delegacja z Łowicza odwiedziła litewskie miasto Rokiszki oraz łotewski Jekabpils. To właśnie ze szkołami średnimi z tych miejscowości rolnicza placówka na Blichu związała się umową partnerską. To pierwsza międzynarodowa współpraca nawiązana przez placówkę prowadzoną przez powiat łowicki.

- Przedstawiciele delegacji polskiej i merowie odwiedzanych miast rozmawiali na temat funkcjonowania placówek oświatowych, nakładach finansowych potrzebnych do ich prowadzenia, czy też różnicach systemów oświaty - informuje Joanna Idzikowska ze Starostwa Powiatowego w Łowiczu. - Spotkania miały również na celu omówienie płaszczyzn, na jakich szkoły planują realizować zapisy partnerskich umów, tak, by w jak najszerszy sposób uatrakcyjnić ofertę edukacyjną dla swych uczniów.

Wicestarosta Piotr Malczyk zauważa, iż pozyskanie partnerów w krajach nadbałtyckich przyczyni się w przyszłości do zwiększenia możliwości realizacji projektów unijnych oraz owocnych działań między miastami Rokiszki i Jekabpils a powiatem łowickim.

Współpraca między szkołami ma mieć nie tylko wymiar dydaktyczny. W ramach partnerstwa placówki będą miały okazję prezentować kulturę i tradycję swojego regionu.

Fot. Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla Facebook

ZSP nr 2 w Łowiczu nawiązał współpracę ze szkołami z Litwy i Łotwy komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-04 13:21:46

  Nieprawda! Szkoła "Blichowska" już w latach 90-tych ubiegłego wieku rozpoczęła współpracę ze szkołą w Dziewieniszkach. Współpracy trwała kilka lat.

 • gość 2019-06-04 13:47:27

  Pisowska ściema.

 • gość 2019-06-04 16:18:41

  bardzo poważni i strategiczni partnerzy, a jak bardzo rozwinięci gospodarczo i rolniczo tylko pozazdrościć

 • gość 2019-06-04 21:48:01

  pinokie się sprzedają w internecie, żenua

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 06:22:08

  Jak widzę to towarzystwo Pisuarski to wymiotuję! Koty pk drzewach łapać a nie brać się za politykę

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 11:28:47

  Jak był PSL to na blichu byyylo super?! Zenua była wtedy, rok czasu mija dyrektorowania i bez skandali, zdrowsza atmosfera, milej się pracuje, nie ma intryg itp. itd.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 11:30:27

  No wtedy każdy na każdego miał oko, jak W BIG Brother hihihi

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 11:32:34

  Co się czepiasz rozwinięcia gospodarczego?! Łowicz to dopiero miasto przyszłości.... Skrzydlewska wie gdzie inwestować! Starzejące się miasto niestety...

 • gość 2019-06-05 12:37:05

  Ale co komu szkodzi nawiązanie kontaktów i potencjalne plany na perspektywiczną współpracę i możliwy rozwój? Tym wszystkim krytykantom właśnie kury macać, bo znać się na wszystkim to nie dacie rady.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama