ZSP nr 3 rozpoczyna współpracę z uczelniami wyższymi

Edukacja, rozpoczyna współpracę uczelniami wyższymi - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 12/12/2016 10:26

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu w ostatnich tygodniach nawiązał współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Skierniewicach oraz Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Do podpisania umowy o współpracy ze skierniewicką uczelnią doszło 28 listopada w murach ZSP nr 3 w Łowiczu. Porozumienie parafowali dyrektor Mirosław Kret oraz prorektor ds. dydaktyki i rozwoju PWSZ dr Elżbieta Stokowska-Zagdan. Dzięki umowie łowicka szkoła otrzyma wsparcie merytoryczne w zakresie programów nauczania oraz organizacji zajęć z gastronomii. Współpraca stworza również możliwość uczestnictwa uczniów w warsztatach, seminariach i wykładach organizowanych przez PWSZ w Skierniewicach oraz w inicjatywach kół naukowych czy praktykach zawodowych. Wykładowcy skierniewickiej uczelni prowadzić będą również lekcje pokazowe i warsztaty dydaktyczne w ZSP nr 3. 9 grudnia nastąpiło nawiązanie kolejnej współpracy, tym razem z Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Uczelnię w stolicy Wielkopolski odwiedziła delegacja popularnej „Hotelarskiej” z dyrektorem Mirosławem Kretem, nauczycielką przedmiotów zawodowych hotelarskich Eweliną Jabłońską oraz uczniami klas technikum hotelarstwa i gastronomii. - Placówki będą podejmować wspólne działania na rzecz rozwoju kierunków z branży hotelarsko-gastronomicznej, m.in. poprzez prowadzenie wspólnych warsztatów, zajęć, organizowanie wykładów, seminariów, spotkań z udziałem pracowników naukowych uczelni, uczestnictwo szkoły i uczelni w imprezach okolicznościowych czy pomoc w organizowaniu praktyk zawodowych - informuje Edyta Niedzielska z ZSP nr 3 w Łowiczu. Podczas wizyty w poznańskiej uczelni trwała 15. edycja Ogólnopolskiego Pokazu Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2016. Gospodarze oprowadzali gości z Łowicza po stoiskach konkursowych, zaprezentowali również swoją ofertę edukacyjną i bazę dydaktyczną. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz carvingu i sztuki barmańskiej. - Mamy nadzieję, że formalnie rozpoczęta współpraca obydwu szkół jest początkiem trwałych i owocnych relacji na przyszłość i wpłynie na atrakcyjność kształcenia zawodowego w naszej szkole - dodaje Niedzielska. Podczas spotkania padła propozycja ze strony uczelni w sprawie udziału uczniów – hotelarzy w przyszłorocznych praktykach w Grecji.

Reklama

ZSP nr 3 rozpoczyna współpracę z uczelniami wyższymi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama