ZSP nr 3 w Łowiczu kończy realizację projektu o bezpieczeństwie

Edukacja, Łowiczu kończy realizację projektu bezpieczeństwie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/12/2016 22:36

W czwartek (15 grudnia) w ZSP nr 3 w Łowiczu odbyła się konferencja metodyczna pt. „Umiejętności życiowe jako podstawa profilaktyki we współczesnej szkole”. Współorganizatorem konferencji był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach i Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach, filia w Łowiczu.Konferencja rozpoczęła się występem szkolnego zespołu wokalno- tanecznego Roma, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Antosik. Grupa zaprezentowała program nawiązujący do folkloru cygańskiego. Uczniowski występ zawierał elementy art-terapii, podkreślił rolę tolerancji i wielokulturowości we współczesnym świecie. Konferencja była jednocześnie podsumowaniem projektu „Stop przemocy i patologii wśród młodzieży – przeciwdziałam i pomagam”.

Dyrektor placówki przy ul. Powstańców Mirosław Kret na wstępie spotkania zwrócił uwagę na wiele działań prowadzonych w ramach projektu, mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ZSP nr 3. Szkoła wzbogaciła się o własny radiowęzeł, dodatkowy monitoring, uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach psychospołecznych.

Kluczowym celem konferencji było poszerzenie wiedzy o możliwościach i korzyściach wynikających z kształtowania i doskonalenia umiejętności życiowych oraz propagowanie ich, jako elementu edukacji ukierunkowanej na dbałość o własne zdrowie i samopoczucie psychospołeczne.

Wśród zaproszonych prelegentów znalazła się dr Magdalena Woynarowska- Sołdan, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani doktor zwróciła szczególną uwagę na rolę szkoły w zmieniającym się świecie. Niewątpliwie praktycznym odnośnikiem do słów dr Woynarowskiej był wykład Bożeny Będzińskiej- Wosik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi pt. „ Budząca się szkoła”, jako szansa stworzenia przestrzeni edukacyjnej przyjaznej dziecku. Prelegentka udzieliła zebranym wielu dydaktycznych wskazówek odnośnie utrwalania umiejętności życiowych w praktyce szkolnej. O swoich dobrych praktykach opowiadała także dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie Honorata Chojnacka.

Podsumowaniem konferencji było zaprezentowanie szczegółowych działań i efektów zrealizowanego projektu Razem bezpieczniej „Stop przemocy i patologii wśród młodzieży – przeciwdziałam i pomagam przez wicedyrektor ZSP nr 3 dr Renatę Plichtę – Łazarską.

ZSP nr 3 w Łowiczu kończy realizację projektu o bezpieczeństwie komentarze opinie

  • lolek - niezalogowany 2016-12-17 17:59:19

    [quote name="Heniek Łańcuch"]W końcu Jest Tutaj w tej szkole dyrektor który Robić coś dla tej szkoły ... Jest jak i stawia na rozwój by było coraz lepiej w tej szkole :> Jest jak Ojciec potrafi opieprzyć ale i przytuli do piersi kiedy trzeba :)[/quote]Sądząc po twoim komentarzu, to i polskiego dobrze was uczą

  • Heniek Łańcuch - niezalogowany 2016-12-17 00:20:56

    W końcu Jest Tutaj w tej szkole dyrektor który Robić coś dla tej szkoły ... Jest jak i stawia na rozwój by było coraz lepiej w tej szkole :> Jest jak Ojciec potrafi opieprzyć ale i przytuli do piersi kiedy trzeba :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama