ŻTC Bike Race po raz drugi na łowickiej ziemi

Kolarstwo, drugi łowickiej ziemi - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/04/2018 22:08
Katarzyna Gajda

Łyszkowice już drugi raz stały się polską stolicą kolarstwa. Dziś, 28 kwietnia w małej miejscowości pod Łowiczem odbył się trzeci etap ŻTC Bike Race.

Około 150 kolarzy zameldowało się w niedzielny poranek w Łyszkowicach, by w samo południe wziąć udział w dwóch prestiżowych cyklach SUPER PRESTIGE (start wyłącznie na rowerach szosowych) oraz FIT RACE (dostępny dla wszystkich chętnych na dowolnym rowerze), organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Start i metę zlokalizowano przy ul. Gminnej. Kolarze wyjechali z Łyszkowic ul. Księstwa Łowickiego, następnie przez Parysówkę, Kresy, Pszczonówkę, Kaperę, Bobrowo, Starą Wieś, Uchań Górny, Kalenice i Baranówkę dojechali do przejazdu nad A2, po przecięciu trasy wyścig ruszył na północ przez Rozdzielnię, okrążając Czatolin. Następnie wrócił do przejazdu nad A2 i Łyszkowic, gdzie skręcając w ul. Wolności cykliści dojechali do mety przy ul. Gminnej. Okrążenie liczyło 24,2 km, zaś w zależności od kategorii kolarze mieli do pokonania od jednego do czterech okrążeń.

W kategorii M20 najszybszym kolarzem okazał się Łukasz Małecki (T4B Bike Team) z Ciechanowa, zaś w kat. M30 – Adam Studziński (Skinline ŻTC Żychlin) z Żychlina. Pierwszy z mężczyzn blisko 97 km trasę pokonał w 2:29:28 s, drugi był szybszy o 1 sekundę.

W kategorii RED zwyciężył Rosjanin Siergiej Fadeev, który jako jedyny ukończył wyścig. Zajęło mu to 2 godziny 29minut i 30 sekund.

Niespełna dwóch godzin potrzebowali Arkadiusz Posmyk z Lubania oraz Daniel Sumara z Pabianic, aby pokonać trzy okrążenia trasy. Obaj dzielili pierwsze miejsce w kategorii M40. Niespełna minutę później na metę wjechali Piotr Pawłowski z Sobótki i Dariusz Leduchowski z Łodzi, którzy startowali w kategorii M50.

Dwa okrążenia, czyi 48,4 km mieli do pokonania panowie z kategorii +60 lat oraz panie z każdej kategorii wiekowej. Wśród sześćdziesięciolatków najszybszy był Jerzy Jagieła z Łodzi, który trasę przejechał w godzinę, 16 minut i 54 sekundy.

Wśród 20-letnich pań prym wiodła Sylwia Gajdka z Pabianic, której pokonanie trasy zajęło 1:25:29s. Najszybszą kolarką wśród 30-latek była Katarzyna Rzepecka z Wrocławia (1:25:42), zaś wśród 40-latek Magdalena Kizerwettler-Świda z Warszawy (1:25:42).

Tylko i aż jedno okrążenie mieli do pokonania 70 i 80-latkowie. Wśród młodszych seniorów pierwsze miejsce wywalczył Zygmunt Pfeifer z Wałbrzycha, który 24,2 km przejechał w ciągu niespełna 42 minut. Niespełna pięć minut później na mecie zameldował się Zbigniew Michalski z Warszawy.

Cykl FIT RACE podzielony został na osiem kategorii. Wszyscy zawodnicy startowali w jednym peletonie mając do pokonania 48,4 km. Pierwsze miejsce w wyścigu wywalczyli Maciej Mirecki z Włocławka (1:18:13 kat. M2), Łukasz Sęk z Łowicza (1:18:14 kat. M3), Mirosław Karwowski z Warszawy (1:18:14 kat. M4), Zbigniew Rybacki z Legionowo (1:18:16 kat.M5) oraz Marek Sęk z Łowicza (1:18:41 kat. M6). W kategorii FR Open faworytem był Maciej Mirecki.

Wśród wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników znalazła się mocna reprezentacja Klubu Kolarskiego Łowiczu. Spośród sześciu zawodników, dwóch znalazło się na najwyższych stopniach podium.

W tym roku cykl ŻTC Bike Race odbywać się będzie od kwietnia do września i składać się będzie z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Najbliższy cykl zaplanowano na 5 maja w Mińsku Mazowieckim w ramach X Memoriału Feliksa Rawskiego. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Łowicz24.eu po raz kolejny miał okazję objąć wyścig w Łyszkowicach patronatem medialnym.

Reklama

ŻTC Bike Race po raz drugi na łowickiej ziemi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama