Zwycięstwo Księżaka

Koszykówka, Zwycięstwo Księżaka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/03/2012 06:08

KS Księżak wygrał u siebie 82:64 z Trefl II Sopot. Po 17 punktów dla swojej drużyny zdobyli Damian Janiak i Aleksander Lebiedziński.

Pierwsze dziesięć minut, rozpoczął od celnego rzutu za dwa punkty Rafał Wojciechowski. Niestety, ale szybka kontra przeciwników sprawiła, że już w trzeciej minucie przegrywaliśmy ze stratą sześciu oczek 2:8. W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty rzutem za 3 punkty stratę punktową do drużyny z Sopotu zmniejszył Damian Janiak. W ten sposób pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem drużyny Trefl II 18:19.

Na początku drugiej kwarty łowiczanie nie mogli odskoczyć przeciwnikowi na więcej niż jeden punkt. Piąta minuta rozpoczęła się pechowo dla Księżaka za sprawą niecelnych rzutów w wykonaniu Adama Gołucha za trzy punkty oraz za dwa punkty Krzysztofa Rydlewskiego i Bartosza Włuczyńskiego. Włuczyński na szczęście szybko się zrehabilitował trafiając dwa razy za trzy punkty, a także Gołuch zdobywając kolejne trzy. Następne minuty również należały do Księżaka, który zwiększał swoją przewagę. Półtorej minuty przed końcem zespół trenera Cezarego Włuczyńskiego prowadził dziewięcioma oczkami. Ostatnią minutę wykorzystała ekipa z Sopotu zmniejszając stratę jaką dzieliła ich od gospodarzy do trzech punktów.

Druga połowa meczu, która rozpoczęła się z wynikiem 40:37 zdecydowanie należała do łowickiego zespołu. Już po trzech minutach Księżak odskoczył na dwanaście punktów. Trzecia kwarta to również owocne zbiórki w obronie jak i w ataku naszych koszykarzy, wykończone celnymi rzutami. Końcowy wynik w tej części spotkania 67:49 dawał duże szanse na zwycięstwo.

W ostatnich dziesięciu minutach pierwsze punkty dla swojej drużyny zdobył Adam Gołuch. W tej części meczu padło wiele niecelnych rzutów po obu stronach boiska. Obie drużyny zdobyły po piętnaście punktów dając końcowy rezultat spotkania 82:64.

Kolejne spotkanie Księżak zagra na wyjeździe 25 marca o godz. 19.00 z KS Żyrardowianka Żyrardów.

Księżak ? Trefl II 82:64 (18:19, 22:18, 27:12, 15:15)
Księżak: Damian Janiak 17, Adam Gołuch 13, Kacper Kromer 12, Bartosz Włuczyński 11, Tomasz Nogalski 8, Adam Rajkowski 8, Rafał Wojciechowski 6, Maciej Siemieńczuk 5, Robert Kucharek 2, Piotr Pawłowski 0, Maciej Szkup 0, Krzysztof Rydlewski 0;
trener: Cezary Włuczyński

Trefl II: Aleksander Lebiedziński 17, Adam Brenk 11, Wojciech Fraś 11, Kamil Piechaczek 10, Daniel Goldammer 6, Paweł Dzierżak 5, David Brembly 4, Kamil Hanke 0, Szymon Bauza 0, Przemysław Parkitny 0;
trener: Marcin Lichtańsk