13°C bezchmurnie

Łowickie propozycje do BO: Festiwal graffiti "Folklor FULL COLOR"

Wasze sprawy, Łowickie propozycje Festiwal graffiti Folklor COLOR - zdjęcie, fotografia

1 października ruszyło głosowanie na projekty, które mają szansę zostać zrealizowane w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Na liście znalazło się osiem zadań związanych z Łowiczem oraz najbliższą okolicą. Pomyślność ich realizacji zależy od ilości głosów oddanych przez mieszkańców.

Celem Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – o działaniach samorządu województwa wpływających na nasze otoczenie.

Mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać swoje projekty zadań, udzielać poparcia dla pomysłów innych autorów, a finalnie głosować na najciekawsze inicjatywy.

I właśnie od dziesięciu dni każdy mieszkaniec łódzkiego może oddać głos na projekt , który jego zdaniem powinien być zrealizowany w przyszłym roku. Listę projektów złożonych przez mieszkańców Łowicza dla zadań w subregionie północnym prezentowaliśmy na łamach naszego portalu (znajdziesz ją tutaj).

Grupa Łączy nas Łowicz może pochwalić się aż czterema projektami przyjętymi do tegorocznej edycji BOSWŁ. Jednym z nich jest „Folklor FULL COLOR – festiwal graffiti inspirowany folklorem ziemi łowickiej”. Pomysłodawcą jest Krystian Cipiński – radny miejski.

Zadanie polega na zorganizowaniu festiwalu graffiti inspirowanego folklorem i kulturą ludową ziemi łowickiej, który tworzyć będą wspólnie przedstawiciele dwóch odmiennych światów: wybitni polscy streetartowcy i łowiccy twórcy ludowi.

To właśnie oni wspólnie opracują projekty graficzno-wizualne inspirowane folklorem naszego regionu, które przeniesione zostaną na ściany kultowego dla społeczności lokalnej miejsca – dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie koncentruje się życie kulturalne Łowicza.

- Realizacja zadania ma na celu zwrócenie uwagi na piękno folkloru łowickiego w nowej, łatwo dostrzegalnej i dostępnej formie, która na trwałe wpisze się w przestrzeń naszego miasta i podkreśli to, co dla dziedzictwa naszego regionu najważniejsze. - dodaje pomysłodawca zadania.

Realizacja projektu szacowana jest na 118 240 zł. Zadanie „Folklor Full Color” otrzymało kod 121 na liście subregion północny.

Zachęcamy do głosowania i wspierania rozwoju naszej małej ojczyzny, jaką jest Łowicz. W formie papierowej można głosować na wybrane projekty do 22 października (wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny w starostwie lub korespondencyjnie – wysyłając kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE” ). Natomiast do końca października można głosować elektronicznie na stronie https://bo.lodzkie.pl/

Inne projekty zgłoszone do BOSWŁ 2019 o których już pisaliśmy.

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu”
„Mamo, tato – zgłoś mnie na badanie! - przesiewowe badania USG dla dzieci”

 

Łowickie propozycje do BO: Festiwal graffiti "Folklor FULL COLOR" komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu