Łowicz: od przyszłego tygodnia duże zmiany w organizacji ruchu na Zatorzu

Inwestycje, Łowicz przyszłego tygodnia duże zmiany organizacji ruchu Zatorzu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/08/2019 09:34
Martyna Czekalska

Pod koniec sierpnia zostanie otwarty ruch kołowy pod mostem kolejowym w ul. Arkadyjskiej w Łowiczu. Jednocześnie szykują się duże utrudnienia na ul. Bolimowskiej i Warszawskiej, wymuszone budową ronda w rejonie boiska Orlik.

Na 28 sierpnia (środa) zaplanowano otwarcie przejazdu pod częściowo wyremontowanym mostem kolejowym nad rzeką Zwierzyniec. Przejezdna będzie zarówno ul. Arkadyjska, jak i równoległa do niej droga prowadząca do Mysłakowa. Przypomnijmy, że pracownicy firmy Trakcja PRKiI rozpoczęli przebudowę obiektu pod koniec stycznia.

Póki co w części wyremontowanej samochody będą poruszać się po nawierzchni z tłucznia. W tunelu zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 20 km/h. Ponadto obowiązywać będzie stara organizacja ruchu. Oznacza to, że pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący od ul. Klickiego. Po przebudowie całego obiektu możliwy będzie ruch w obu kierunkach.

Oprócz dobrej informacji mamy też złe wieści dla kierowców. - 30 sierpnia (piątek) około południa planujemy zmienić organizację ruchu na ul. Bolimowskiej i Warszawskiej - informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w łowickim ratuszu.

W związku z budową ronda w rejonie boiska Orlik przy ul. Bolimowskiej, kierowcy jadący drogą krajową nr 70 będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Ruch zostanie przeniesiony na drogę technologiczną, która powstaje tuż przy garażach na os. Konopnickiej. - Szacuję, że dla kierowców będzie to najtrudniejsza część inwestycji. Mam nadzieję, że te prace potrwają dwa miesiące – dodaje Pełka.

Kierowcy jadący od Skierniewic w kierunku przejazdu kolejowego w ul. 3 Maja zostaną poprowadzeni objazdem przez ul. Żwirki i Wigury, Nieborowską i Dworcową. Do centrum będzie można dostać się również wspomnianą wcześniej ul. Arkadyjską i Klickiego.

Jadąc od strony mostu na ul. Warszawskiej nie dostaniemy się na ul. 3 Maja, bowiem przed marketem Mila pojazdy zostaną skierowane na drogę tymczasową. Do centrum będzie można dostać się kierując się ul. Nadbzurzańską na przejazd kolejowy w ul. Mostowej lub wybierając obwodnicę Łowicza, czyli drogę krajową nr 92.

Na przejazd kolejowy w ul. 3 Maja będzie można dostać się od ul. Gdańskiej oraz Chrobrego.

Po wybudowaniu ronda w ul. Bolimowskiej ponownie zamknięty zostanie przejazd pod mostem kolejowym nad rzeką Zwierzyniec. Rozpocznie się tam drugi etap prac przy przebudowie obiektu.

Łowicz: od przyszłego tygodnia duże zmiany w organizacji ruchu na Zatorzu komentarze opinie

 • gość 2019-08-22 09:59:26

  Jadąc od str. Warszawskiej można będzie się dostać na 3 Maja drogą technologiczną, ul. Bolimowską, Żwirki i Wigury, Nieborowską i Dworcową.

 • do gość - niezalogowany 2019-08-22 10:56:07

  i chyba jeszcze z mostu w prawo koło academosa i w Gdańską i też się dojedzie do 3 Maja. Nawet łatwiej.

 • do gość - niezalogowany 2019-08-22 11:02:16

  i chyba jeszcze z mostu w prawo koło academosa i w Gdańską i też się dojedzie do 3 Maja. Nawet łatwiej.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 13:21:43

  No niezły Armagedon,współczuję przyjezdnym

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 15:53:24

  Powinny być wyciągnięte jakieś konsekwencje za bałagan przy przebudowie wiaduktu na Arkadyjskiej. Miał być zakończony w ciągu 3 miesięcy a już ponad pół roku i jeszcze nie jest skończony. Jak to możliwe, że "stan wiaduktu znacznie się pogorszył od czasu wykonania ekspertyzy" - jak podobno tłumaczony był przedłużający się remont? To kiedy ta ekspertyza była robiona i przez kogo? Jak zwykle nikt tego nie pilnuje. Niedługo to z Zatorza do centrum będzie trzeba jeździć Poznańską.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 16:09:09

  A co z ruchem tirów? Też będą jeździć tymi drogami czy będzie jakiś objazd ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 16:10:39

  A jak będą jeździć tiry od Skierniewic? Też Żwiki i Wigury, Nieborowską i Dworcową? Czyli w przyszłym roku będzie trzeba je naprawiać?

 • gość 2019-08-22 20:45:54

  No, tiry na Nieborowskiej.... jak pięknie. Niektóre już tam zostaną...

 • gość 2019-08-22 20:50:52

  Jejku, bajeczka a właściwie kilka horrorków... pierwszy to skręt z Bolimowskiej w Żwirka i Wigurki - w lewo pod kątem prostym. Ale to nic, następny skręt w prawo w Nieborowską w lukę pomiędzy budynkami, też pod kątem prostym. Dalej wężykiem Nieborowską i rajd koło blokowych klatek,wśród parkingów i szalejących dziatek. A potem już wolność, trza tylko skręcić prostopadle w lewo...Ach wjechać tam 40-to tonowym ciągnikiem z duuużą naczepą. Bajka !

 • gość 2019-08-23 09:42:40

  Informacja dla kierowców aut ciężarowych - patrzymy na znaki na nowym oznakowaniu.
  Wg mojej wiedzy to 3-go Maja nie jest dopuszczona dla 40 ton, przez Żwirki i Wigury tylko służby komunalne Biedronka, Mila i Jysk reszta objazd tak będzie na tablicach informacyjnych.

 • gość 2019-08-23 10:50:47

  Nie rozumiem, dlaczego Nieborowską można będzie jeździć, a przez Zatorze między blokami, teoretycznie cały czas nie można bo jest zakaz?

 • gość 2019-08-23 15:32:47

  Proponuję nauczyć się fruwać lub pływać pod prąd rzeką Bzurą!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-24 07:20:46

  Osobowki puscic konopnicka

 • gość 2019-08-26 09:25:44

  Puścić Konopnicką??? Człowieku, przyjdź tu mieszkać, to zobaczysz...

 • gość 2019-08-27 18:57:20

  Jak zwykle popis naszych władz przy planowaniu remontów. Kiedy zaczyna się wożenie dzieci do szkół i przedszkoli wprowadzają armagedon dla mieszkanców kliku tysięcy ludzi tamtędy jeżdżacych. Ale czego mądrego można spodziewać się po władzach Łowicza?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama