19°C bezchmurnie

Przybędzie miejsc postojowych na Blichu

Parking przy cmentarzu katedralnym powiększy się o 22 miejsca postojowe. Powstaną one na terenie zielonym między bramą główną a ulicą Seminaryjną.

O potrzebie utwardzenia miejsc postojowych przy cmentarzu katedralnym, a co za tym idzie zwiększeniu ich ilości, mówiło się co najmniej od kilku lat. W 2014 roku Zakład Usług Komunalnych na zlecenie ratusza wyrównał i wyłożył kostką brukową teren pomiędzy bramą główną a bocznym wejściem na nekropolię. Dzięki temu powstało 20 miejsc parkingowych.

Wówczas ratusz miał plany, aby miejsca postojowe powstały jeszcze przy murze cmentarnym pomiędzy bramą główną, a ulicą Seminaryjną. Prace miały być kontynuowane w roku następnym, jednak z różnych względów przesunięto je w czasie, a kierowcy nadal pozostawiali swoje auta pomiędzy drzewami, na grząskim i błotnistym terenie, szczególnie po opadach deszczu.

Obecnie Urząd Miasta w Łowiczu ogłosił przetarg na budowę zatoki parkingowej i chodnika w ulicy Blich. Dodatkowe 22 miejsc postojowych, w tym 2 dla niepełnosprawnych powstaną między bramą główną a ulicą Seminaryjną. Wzdłuż ogrodzenia nekropolii poprowadzony zostanie chodnik, który również połączy się z tym w ulicy Seminaryjnej. Budowa parkingu wymagać będzie uporządkowania terenu, m.in. wycięcia rosnących tam drzew.

Oferty można składać do 26 lutego. Inwestycja znalazła się w budżecie ogólnomiejskim. Na jej realizację zarezerwowano niespełna 100 tys. zł.

 

 

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Przybędzie miejsc postojowych na Blichu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu