Skansen Maurzyce - straty po przejściu nawałnicy sięgają miliona złotych (FOTO+VIDEO)

Portal lowicz24.eu 29/08/2019 12:29

Nawałnica, która przetoczyła się w środę (28 sierpnia) w nocy nad powiatem łowickim poczyniła ogromne szkody w skansenie w Maurzycach (gm. Zduny). Trąba powietrzna uszkodziła tam poważnie wiele obiektów skansenu wsi łowickiej.

Wiktor Bieniek, pełniący funkcję dyrektora Muzeum w Łowiczu poinformował nas, że stodoły w skansenie nadają się wyłącznie do rozbiórki i ponownego ustawienia. Kilka innych obiektów ma naruszone strzechy oraz elementy konstrukcji, ale uda się je naprawić. Cały skansen jest w opłakanym stanie, wichura powaliła także wiele drzew. Straty są szacowane, ale doprowadzenie go do porządku może kosztować nawet milion złotych.

W skansenie pojawili się członkowie Zarządu Powiatu Łowickiego, którzy z pracownikami muzeum oceniali straty. W sprawie pozyskania funduszy na usunięcie szkód starosta łowicki Marcin Kosiorek kontaktował się już m. in. z ministrem kultury Piotrem Glińskim.

Obiekt będzie nieczynny do odwołania.

Skansen Maurzyce - straty po przejściu nawałnicy sięgają miliona złotych (FOTO+VIDEO) komentarze opinie

  • gość 2019-08-29 15:46:39

    To co często nazywa się trąbą powietrzną jest tak naprawdę lokalnym, prostolinijnym wiatrem wiejącym od str chmury burzowej, tzw. downburst.

  • gość 2019-08-29 21:46:04

    zadnych remontów od wielu lat to wszystko z nygusostwa i braku zainteresowania i brak odpowiedzalności za dobro narodowe tylko zabawy i śpiew ... miałeś chamie złoty róg został ci się ino ..kupa słomy i dechy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama