Kiedy będzie przejezdna ul. Arkadyjska w Łowiczu?

Inwestycje, Kiedy będzie przejezdna Arkadyjska Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/06/2019 11:26
Martyna Czekalska

Od przeszło pięciu miesięcy ul. Arkadyjska w Łowiczu jest nieprzejezdna w związku z przebudową mostu kolejowego. Kiedy zakończą się te prace oraz jaki jest stan realizacji innych zadań związanych z modernizacją linii kolejowej E-20 w Łowiczu?

Przejazd pod wiaduktem, a dokładniej pod mostem kolejowym przebiegającym nad ul. Arkadyjską i rzeką Zwierzyniec, został zamknięty 30 stycznia tego roku. Wcześniej zamknięto nitkę prowadzącą od ul. Klickiego w kierunku Zielkowic i drogi krajowej nr 70. Wstępnie zakładano, że prace potrwają cztery miesiące. Remont przeciągnął się jednak w czasie. Dlaczego?

- Zły stan techniczny mostu kolejowego nad rzeką Zwierzyniec i ul. Arkadyjską w Łowiczu wymusił pierwotnie niezaplanowaną odbudowę całego obiektu - odpowiada Dorota Malinowska z firmy Trakcja PRKiI, wykonawcy modernizacji linii kolejowej E-20 między Sochaczewem a Swarzędzem.

Po wykonaniu ekspertyzy mostu stwierdzono, że jego stan techniczny uległ znacznemu pogorszeniu od czasu wykonania projektu budowlanego. - Odnotowano między innymi brak spełnienia warunków bezpiecznej eksploatacji dla użytkowania linii kolejowej przebiegającej przez most, co wymusiło aktualizację dokumentacji projektowej obiektu i tym samym zwiększyło zakres wykonywanych robót i czas niezbędny na ich realizację - tłumaczy Dorota Malinowska.

Do końca maja wyburzono obiekt i wykonano m.in. ławy fundamentowe oraz zbrojenie korpusów przyczółków oraz podpór pośrednich. - Roboty mostowe przewidujemy zakończyć w terminie umożliwiającym wznowienie ruchu samochodów pod obiektem do końca lipca 2019 r. - dodaje przedstawicielka Trakcji PRKiI.

Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w łowickim ratuszu, zauważa, że dzięki przebudowie zmieni się szerokość jezdni pod mostem. - Przejazd został poszerzony o 60 centymetrów - mówi urzędnik. Wysokość obiektu pozostanie taka sama.

Radość kierowców nie będzie jednak długa, bowiem po 3-4 miesiącach od otwarcia drogi rozpocznie się remont drugiej części budowli, od strony ul. Klickiego.

Kiedy będzie przejezdna ul. Arkadyjska w Łowiczu? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-04 12:17:10

  Dziuraten Łowicz. Szkoda

 • Gość - niezalogowany 2019-06-04 13:51:49

  A skąd w mieście ten smród wieczorami i nie tylko bo i w ciągu dnia śmierdzi. Na balkonie nie da się posiedzieć a i pranie czy pościel wszystko przechodzi tym smrodem. Zróbcie coś z tym wreszcie!!!!!!

 • gość 2019-06-04 13:53:57

  A gdyby Miasto Łowicz zapytało się właściciela działki, która znajduje się tuż obok wiaduktu, czy teren jest na sprzedaż? Jeśli tak, to odkupić, dogadać się z koleją i zrobić przejazd pod torami w dwóch kierunkach. Miejsca jest dużo.

 • gość 2019-06-04 14:39:50

  Kolej rozpoczęła remont nieprzygotowana. Rozkopiemy to się zobaczy. Dyletanctwo widać na całej długości od Łowicza do Bednar. Takie tłumaczenie zakrawa na kpinę! W tym tempie Warszawę odbudowywana by była jakieś 300 lat.

 • Hern - niezalogowany 2019-06-04 15:19:47

  Bobrowniki jakoś szybko ogarnięte, tylko tutaj koleje mają problem.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-04 15:47:09

  Dziwnie szybko się zniszczył. Od projektu do wykonania.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 07:14:53

  Rok będzie trwał remont dziury

 • Tomasz - niezalogowany 2019-06-05 08:07:55

  Co ta Pani i Pelka opowiadają za głupoty!!! Myślą ze ciemny naród wszystko kupi!!! Następnego dnia po zamknięciu wiadukt był wyburzany ciężkim sprzętem bo mam zdjęcia. Zamykając go dokładnie wiedzieli ze będzie na dłużej zamknięty a do tego 3 miesiące żywej duszy prócz cieciów tam nie było widać!!!jedno jest pewne na budowie tego wiaduktu najlepiej zarobi firma ochroniarska!!! I nasza władza która sami sobie wybraliście. A i trzeci burmistrz. A wy redakcjo nie powielające głupot i opowieści ludzi którym my już nie wierzymy i uświadomcie mieszkańców ze wiadukt będzie zamknięty do końca roku potem na miesiąc otworzą i znów zamkną na rok!!! A my mieszkańcy mamy gówno do powiedzenia!!!!!

 • ELCe - niezalogowany 2019-06-05 11:46:48

  Dzięki Tomasz za komentarz. Dosadny acz rzeczowy :) jedyny możliwy sposób skomentowania tego co się dzieje.

 • Ściema karate dym - niezalogowany 2019-06-05 14:24:57

  Wiadukt otworzą już na euro 2020

 • Gość - niezalogowany 2019-06-05 15:14:28

  Ja to bym za to wąsatego za jaja powiesił!

 • gość 2019-06-05 17:13:39

  Fundamenty z 1929 roku góra remontowana w latach 60-tych i oni myśleli że jeszcze wytrzyma 100 lat paranoja do kwadratu. Wciskają ludziom kit że to było nie do przewidzenia, ale chyba tylko dla inżynierów którzy tylko płacili za studia a nie się jeszcze czegoś nauczyli. Będą się z tym bujać jeszcze ze dwa lata albo dłużej przy takim tempie robót.

 • gość 2019-06-06 09:41:06

  A może by tak mieszkańcy Zatorza - zebrać się do kupy i zablokować Bolimowską dla tirów ?

 • gość 2019-08-08 08:57:36

  nawet najlepszy budowlaniec - mistrz świata nie zbuduje nic bez dobrego projektu.
  w Łowiczu projekty są słabe lub ich nie ma ... w biegu są poprawiane, uzupełniane lub nie ...

  w tym miejscu można było zrobić wszystko! wystarczyło tylko trochę chęci...
  a będzie prowizorka - przepraszam: oświetlona prowizorka :-)

  p.s.
  to i tak sukces to co teraz jest tam robione - pierwotnie miał być tylko face lifting "doskonałego" obiektu :-)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama