13°C bezchmurnie

Kierowcy powoli zamieniają skwer Solidarności w parking

Deficyt miejsc postojowych na osiedlu Kostka to główny problem mieszkańców tej dzielnicy. Jest on szczególnie widoczny przy szpitalu.

Problem niewystarczającej ilości miejsc przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu istnieje od kilku lat. Sygnalizują go na kolejnych spotkaniach obywatelskich mieszkańcy osiedla Kostka. Podobnie było wczoraj, 8 października. Można powiedzieć, że trudność w znalezieniu wolnego miejsca przy szpitalu jest coraz bardziej odczuwalna, a kierowcy radzą sobie z nią pozostawiając auta na zielonym terenie skweru Solidarności.

- Niedługo będą zostawiać auta na środku skweru – mówili rozgoryczeni mieszkańcy, którzy każdego dnia są świadkami dewastacji zieleni. Kilkukrotnie informowali także policję, aby zainteresowała się kierowcami, łamiącymi przepisy.

Burmistrz Kaliński przyznał, że doskonale zna problem. Aby częściowo go rozwiązać zaproponował lokatorom bloków na Kostce, stojących najbliżej ulicy Jana Pawła II wycięcie drzew, przesunięcie chodnika bliżej budynków, zaś między nim a ulicą wykonanie miejsc postojowych. Pomysł jednak nie zyskał akceptacji mieszkańców, którzy w konsultacjach opowiedzieli się za pozostawieniem chodnika i zieleni w tym miejscu, gdzie obecnie.

- Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest budowa parkingu przy ulicy Lament – powiedział burmistrz i obiecał, że inwestycja znajdzie się w planie na przyszły rok.

K. Kaliński zobowiązał swoich pracowników, aby przyjrzeli się kierowcom, którzy pozostawiają auta na zielonym skwerze przy ulicy Ułańskiej. Jeżeli będzie taka możliwość na wyjeżdżonym terenie powstaną dodatkowe miejsca, jeżeli nie będzie to możliwe, skwer zostanie zabezpieczony, aby nie ulegał dalszemu niszczeniu.

Mieszkańcy Kostki, którzy przybyli wczoraj na spotkanie obywatelskie prosili burmistrza o zamontowanie wiaty na przystanku przy ulicy Jana Pawła II. Pytali również co z remontem chodnika w tej samej ulicy, na odcinku od ronda do OSiR-u oraz czy w najbliższej przyszłości jest szansa na budowę ścieżki pieszo-rowerowej od ogródków działkowych przy Łódzkiej do ronda.

O ile wiata przystankowa pojawi się w najbliższym czasie, o tyle remont chodnika wzdłuż osiedla Kostka przeprowadzony będzie nieprędko, ponieważ ulica Jana Pawła II jest w zarządzaniu Starostwa Powiatowego, zaś w tym roku nie doszło do porozumienia miasta z powiatem w tej kwestii. Marne są także szanse na budowę ścieżki w Łódzkiej, gdyż jest ona własnością GDDKiA. Doradził jednak działkowcom z Łódzkiej, aby wystosowali pismo do Generalnej, które to poprze miasto. Być może razem uda się coś osiągnąć.

Kierowcy powoli zamieniają skwer Solidarności w parking komentarze opinie

  • Tom 2018-10-09 23:07:12

    jest to pokłosie nie kupienia terenów jednostki wojskowej. Miasto powinno kupić tę działkę , zrobić parking który będzie spełniał zapotrzebowanie mieszkańców i OSiRu. Zostawić teren do poszerzenia dróg , resztę podzielić i sprzedać inwestorom . Miasto mogło dobrze zarobić , niestety zabrakło menadżera w Urzędzie Miejskim .

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu