Koncert „Od klasyki po folk & jazz” w Łowiczu

Koncerty, Koncert „Od klasyki jazz” Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2019 12:45
Martyna Czekalska
LIS 24
Muzeum w Łowiczu godz: 16:00

Skrzypaczka Weronika Mońka i jej goście wystąpią 24 listopada (niedziela) o godz. 16:00 w Muzeum w Łowiczu w koncercie „Od klasyki po folki & jazz”. Wydarzenie finansowane jest ze środków konkursu „Małe Granty” Łowickiego Ośrodka Kultury.

- Muzykę klasyczną, folk i jazz zwykło się traktować jako odrębne światy. Tymczasem owa odrębność, często wyolbrzymiana, nie jest aż tak znacząca, jak mogłoby się wydawać - czytamy w zaproszeniu na koncert.

Muzycy będą chcieli pokazać publiczności własne podejście do muzyki, radość z jej tworzenia i wspólnego muzykowania oraz zapewnić, że muzyka ma takie granice, jakie nakładają na nią ludzie.

W programie koncertu nie zabraknie znanych utworów z gatunku muzyki klasycznej, m.in.: J. Halvorsen "Pascagalia" w wykonaniu duetu skrzypcowego, J. Pachelbel "Canon in D" czy też słynny D. Shostakovich "Waltz No.2" na kwartet i akordeon solo.

Kolejnym bardzo ważnym punktem będzie muzyka folkowa, zagrana w niekonwencjonalny sposób otoczony mnogością improwizacji i przenikaniem się stylów przy użyciu wielu etnicznych instrumentów, takich jak suka biłgorajska, fidela płocka czy kemanche.

Pojawią się również autorskie kompozycje Weroniki Mońki inspirowane łowicką muzyką ludową oraz autorskie, jazzowe kompozycje wykonawców.

Wspólnie z Weroniką Mońką w sali barokowej wystąpią: Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemanche), Paulina Krakowian (skrzypce, suka biłgorajska), Michał Chwała (gitara), Artur Siejka (kontrabas) i Szymon Mońka (akordeon).

Wstęp wolny!

Koncert „Od klasyki po folk & jazz” w Łowiczu komentarze opinie

  • Julia - niezalogowany 2019-11-16 13:34:11

    To w końcu na ktora godzine bo na plakacie jest 16 a Wy piszecie ze o 17?

  • Mirka Czubak 2019-11-18 08:44:37

    Julio przepraszamy za pomyłkę. Oczywiście koncert jest o godz. 16 tak jak na plakacie.
    Już poprawiliśmy.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama