Krzysztof Kaliński: miasto jest w dobrych rękach [FOTO, VIDEO]

Portal lowicz24.eu 04/11/2018 23:47
Katarzyna Gajda

- Stary Rynek 1 i pokój nr 8 jest czynny od dzisiaj przez najbliższe 5 lat – powiedział Krzysztof Kaliński krótko po tym, jak spłynęły ostatnie wyniki głosowania na burmistrza Łowicza.

Była to tylko formalność, bowiem już pierwsze wyniki, choć nieoficjalne, które docierały do sztabu wyborczego Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki wskazywały, że Krzysztof Kaliński czwartą kadencję ma w kieszeni.

Druga tura wyborów pokazała, że obecny burmistrz cieszy się dużym poparciem wśród mieszkańców pelikaniego grodu. 4 listopada poparło go 7199 łowiczan, tymczasem jego kontrkandydat Jakub Wolski zdobył 3509 głosów.

Sztab wyborczy Krzysztofa Kalińskiego oczekiwał na wyniki wyborów w restauracji Polonia w Zaciszu. Wyniki napływające z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych notowano na tablicy. Kiedy otrzymano wynik z ostatniej, obwodowej komisji wyborczej nr 5, w sali rozległy się śpiewy. Około 50 osób zaczęło śpiewać "Łączy nas Łowicz", by chwilę później poprosić burmistrza o przemówienie. Krzysztof Kaliński wspólnie z żoną Alicją stanął na tle banera ze swoją podobizną, żartując, że nawet jest do siebie podobny. W pierwszych słowach skwitował, że w wąsie siła.

Zgromadzonym podziękował za 7199 głosów oddanych w drugiej turze. W pierwszej zdobył 5209. Podobną liczbę głosów zebrał 4 lata temu.

- Jest to moja re-, re-, reelekcja. Bardzo się cieszę, że tylu mieszkańców uwierzyło, że można na mnie postawić. Na pewno będzie to 5 lat bardzo poważnej pracy – powiedział Krzysztof Kaliński, dodając, iż w jego ocenie ostatnia kadencja była najlepsza.

- Łowicz jest w dobrym miejscu, w dobrym stanie, pod każdym względem – mówił nowy-stary włodarz Łowicza.

Podziękował także za poparcie, którego przed wyborami udzielił mu komitet Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki, bardziej doświadczonych samorządowców i radnych oraz dwóch komitetów: Łowickie.pl i Porozumienie Łowickie, które poparły go przed druga turą. Nie zapomniał o 7199 wyborcach, którzy obdarzyli go kredytem zaufania.

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału video.

Krzysztof Kaliński: miasto jest w dobrych rękach [FOTO, VIDEO] komentarze opinie

  • Hania Kowalska 2018-11-05 07:21:41

    Wybory minęły, wynik nie był żadnym zaskoczeniem, ludzie wybrali mniejsze zło , szkoda tylko , że o tym zadecydowały interesy pewnej grupy ludzi stojącej przy władzy, czerpiącej z niej korzyści , zdolnej do omamienia ludzi całkowicie niezorientowanych, którym się podoba swój chłop. Łowicz jest w nieodpowiedzialnych rękach.

  • Janusz Niemczyk 2018-11-05 09:39:29

    A dziury na Armii Krajowej jak były to pozostaną na kolejne 5 lat aż burmistrz urwie podwozie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama