Od 2 września zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej 70 w Łowiczu. Sprawdź objazdy

Inwestycje, września zmiany organizacji ruchu drodze krajowej Łowiczu Sprawdź objazdy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/08/2019 09:50
Martyna Czekalska

Przypominamy o planowanej zmianie organizacji ruchu na drodze krajowej nr 70 w Łowiczu w rejonie ul. Bolimowskiej i Warszawskiej. Zmiany zaczną obowiązywać od 2 września (poniedziałek) od godziny 13. Sprawdź szczegóły.

O znaczących zmianach w organizacji ruchu na łowickim Zatorzu informowaliśmy w ubiegłym tygodniu: https://lowicz24.eu/artykul/lowicz-od-przyszlego/737436

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 2 września (poniedziałek) od godziny 13, a nie jak pisaliśmy wcześniej od 30 sierpnia. Wytyczony objazd będzie się odbywał zgodnie z projektem organizacji ruchu zatwierdzonym przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ruch tranzytowy poruszający się drogą krajową nr 70 będzie odbywał się po drogach technologicznych, omijających budowane ronda, a częściowo po nowym odcinku drogi – informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji i remontów w łowickim ratuszu.

Kierowcy jadący ul. Warszawską od ul. Iłowskiej nie przejadą w kierunku przejazdu kolejowego w ul. 3 Maja. Ulica Bolimowska na odcinku od ul. Nieborowskiej do Warszawskiej będzie zamknięta. Dojazd do przejazdu kolejowego będzie możliwy od ul. Nieborowskiej i dalej ul. Dworcowej, a także od ul. Chrobrego i ul. Gdańskiej.

- Przejazd kolejowy na ul. 3-go Maja będzie normalnie funkcjonował. Pojazdom poruszającym się ul. Warszawską, a chcącym dostać się na przejazd kolejowy, sugerujemy korzystanie z przejazdu kolejowego w ul. Nadbzurzańskiej i ul. Mostowej – sygnalizuje Pełka.

Od dnia 28 sierpnia będzie tymczasowo udostępniony przejazd ul. Arkadyjską do ul. Klickiego. - Prosimy o korzystanie z tej drogi i omijanie ul. Bolimowskiej. Ze względu na brak nawierzchni asfaltowej w tunelu prosimy o przestrzeganie prędkości 20 km/godz i obowiązujące zwężenia jezdni – dodaje urzędnik. Pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się od ul. Klickiego.

Dla pieszych pozostaje przejście dla pieszych na ul. Bolimowskiej przed sklepem PSS. Natomiast na ul. Warszawskiej będzie dostępne przejście na wysokości ul. Konopnickiej do istniejącego chodnika.

- Ze względu na duży ruch pojazdów, a także pracujących ludzi i ciężkich maszyn przy budowie dróg, prosimy o bezwzględne przestrzeganie czasowego oznakowania drogowego – apeluje naczelnik miejskiego wydziału inwestycji i remontów. - Przepraszamy za utrudnienia.

Zmiany w organizacji ruchu to efekt prowadzonych robót budowlanych w rejonie ul. Bolimowskiej i Warszawskiej. Inwestycja realizowana jest przez miasto w związku z budową wiaduktu drogowego.

Od 2 września zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej 70 w Łowiczu. Sprawdź objazdy komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-28 23:10:48

  Co to są drogi technologiczne?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-29 17:34:33

  Drogi technologiczne są to drogi niezbędne do prowadzenia robót

 • Max - niezalogowany 2019-09-01 21:41:56

  Zastanawia mnie całkowita dezynwoltura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad. Przecież doskonale wiedzą, co odbywa się na łowickim fragmencie drogi krajowej nr 70 - długotrwała przebudowa. Czy zatem nie należało już dawno skierować ruch tranzytowy ciężkich pojazdów w kierunku węzła autostradowego Wiskitki (Żyrardów) i w kierunku węzła Łyszkowice (Łowicz) i zakazać jazdy przez Łowicz? Teraz do domyślności kierowców pozostaje wybrać dłuższą, lecz wygodniejszą trasę, niż utykać na drodze technologicznej.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-02 09:08:03

  Mapki mogły by być lepszej jakości na tych nic nie widać

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama