W Domaniewicach remontują kwatery żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 roku

Inwestycje, Domaniewicach remontują kwatery żołnierzy Wojska Polskiego poległych - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 29/11/2019 11:46
Mirka Czubak

Na cmentarzu parafialnym w Domaniewicach trwają prace restauratorskie kwatery żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 r. Prace dofinansowane są z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzone prace są zadaniem w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”, na które Gmina Domaniewice złożyła wniosek o dofinansowanie z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach niniejszego zadania zaplanowano: demontaż obecnego pomnika z piaskowca i wykonanie nowego z granitu, wymianę 10 krzyży z lastrica na krzyże granitowe,  demontaż i wykonanie nowych chodników na kwaterze ( tj. chodnika przyległego do pomnika i pomiędzy krzyżami) oraz  wymianę płyt z lastryka tworzących ogrodzenie wokół kwatery na płyty granitowe.

W chwili obecnej na cmentarzu dokonano już demontażu wszystkich elementów, które mają zostać wymienione na nowe oraz wykonano podłoże betonowe pod chodniki. 

Ogólna koncepcja prac restauratorskich na kwaterze żołnierzy zakłada poprawę wizerunku i estetyki miejsca spoczynku żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. a także uściślenie prawd historycznych.

Po zakończeniu inwestycji planowane jest uroczyste podsumowanie projektu z udziałem Parafii Rzymskokatolickiej, jednostek OSP z terenu naszej gminy, Szkół Podstawowych, GOK-u oraz Stowarzyszenia im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Całkowity koszt realizacji zadania, to 69 006,00 zł brutto ( w tym dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 50 000,00 zł, pozostała kwota 19 006,00zł to środki własne Gminy Domaniewice.)

foto: Gmina Domaniewice

W Domaniewicach remontują kwatery żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 roku komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 21:58:57

  50+29=69

 • Mirka Czubak 2019-11-30 12:50:19

  Dziękuję za spostrzegawczość. Mój błąd. Nie zwróciłam uwagi, że w info z gminy jest nieścisłość.
  Pozdrawiam.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama