6°C bezchmurnie

Wojciech Gędek wygłosił deklarację programową

 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3

Kandydat na burmistrza miasta Łowicz – Wojciech Gędek na spotkaniu z wyborcami wygłosił dziś, 10 września swoje deklaracje programowe. Tłumu wyborców nie było.

Na Starym Rynku w Łowiczu odbyło się dziś 10, września spotkanie z wyborcami Wojciecha Gędka. Kandydat na burmistrza rozpoczął swoją kampanię modlitwą pod pomnikiem Jana Pawła II, po czym odczytał  deklarację programową. 

Wojciech Gędek oferuje miastu i jego mieszkańcom swoje zdolności organizacyjne, uczciwość i lojalność oraz doświadczenie. Ponadto pierwszy przewodniczący łowickiej „Solidarności” deklaruje sprawiedliwe podejmowanie decyzji w kwestii zarządzania miastem.

Podczas dzisiejszej przemowy, kandydat na burmistrza potwierdził swoje dotychczasowe deklaracje podziału pensji: 2000 zł do własnej dyspozycji, 1000 zł comiesięczna wpłata na rzecz budowy kościoła na Górkach, pozostała kwota (od trzeciego miesiąca) będzie zasilała konto fundacji służącej pracy patriotycznej, kulturze i wiary. 

Dodatkowo po wygranych wyborach zamierza zbudować pomnik upamiętniający Armię Krajową przy baszcie gen. Klickiego, wprowadzić obowiązkowe konkursy na wszystkie miejskie stanowiska kierownicze, dwu kadencyjność na tychże stanowiskach (z obowiązkiem startu w konkursie), uruchomić sprzedaż mieszkań komunalnych z bonifikatą oraz ustanowić lokalne dni świąteczne. 

Sprawą priorytetową dla kandydata partii Wolni i Solidarni jest zrealizowanie uchwały Rady Miejskiej nr XVII/157/2007. Przypominamy, ze uchwała ta dotyczy przekazania Kurii Diecezjalnej Łowickiej działki pod kościół na osiedlu Górki.

 Gędek zapowiada również: przegląd urzędniczych stanowisk i obniżenie wynagrodzenia do średnich płac  obowiązujących w łowickich zakładach, przeprowadzenie bilansu finansów oraz sprawdzenie poprawności procedur prawnych w wykonanych i wykonywanych zadaniach przez miasto.

- Naglącym problemem jest dokonanie ekspertyzy konstrukcji mostu przy ul. Mostowej z uwagi na brak konserwacji zabezpieczenia przed korozją. To karygodne, że tak ważny most w Łowiczu nie jest konserwowany. To zagraża bezpieczeństwu mieszkańców – mówił kandydat na burmistrza.

Ważnym punktem na liście deklaracji, jest zakaz na zagospodarowanie terenu miasta dla wielkopowierzchniowych marketów, które zdaniem Gędka niszczą lokalny biznes. 

- Proszę  przyszłych wyborców, aby zastanowili się, żeby zrozumieli, że koniec z obiecankami cacankami. Za wszystko trzeba płacić. Mądrość w rządzeniu miastem polega na tym, aby i program i koszty zostały rozłożone w sposób bardzo realny. 

Wojciech Gędek wygłosił deklarację programową komentarze opinie

 • John Snow 2018-09-10 21:33:37

  Poparcie 6 osób, przewiduje podobny wynik w wyborach ;)

 • Max Junosza 2018-09-11 23:07:20

  Zasadniczo chciałbym się dowiedzieć JAKIE "zdolności organizacyjne, uczciwość i lojalność oraz doświadczenie" oferuje kandydat. Chciałbym też więcej dowiedzieć się o innych kandydatach, bo to już niewiele ponad miesiąc do wyborów. A nie wiem np. jakie wykształcenie ma naprawdę pan J. Wolski, mocny kandydat partyjny albo jakie sukcesy w jakim biznesie odnosi... To samo i innych sie tyczy, bo to wcale nie jest bajka.

 • Hania Kowalska 2018-09-12 20:45:04

  Program całkiem całkiem.. przy okazji dowiadujemy się o wielu bulwersujących sprawach pogrążających urzędników ratusza : klapa z intestacja oczyszczalni miejskiej, wysokie zadłużenie miasta. Rozumiem teraz te akcje na Starym Rynku z taczkami. Ale ten wątek z budowa kościoła na Górkach nie przemawia do mnie.. .

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.