6°C lekkie zachmurzenie

Wolski częstował kawą i rozmawiał o problemach kolei [VIDEO, FOTO]

Kampania wyborcza nabiera tempa. Mieszkańcy Łowicza dojeżdżający do pracy koleją mogli na stacji Łowicz Główny skosztować dziś (12 września) świeżej kawy. Małą czarną częstował kandydat na burmistrza Jakub Wolski.

Obecność przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Łowiczu, a zarazem kandydata na burmistrza Łowicza w nadchodzących wyborach samorządowych Jakuba Wolskiego na dworcu miała zwrócić uwagę na problemy dojeżdżających do Warszawy i nie tylko.

- Największym problemem jest to, że mieszkańcy zmuszeni są dojeżdżać na nasz dworzec łowicki swoimi samochodami. Mamy co prawda nowy parking, który już o 6.20 zapełnia się całkowicie. Kolejni, którzy odjeżdżają następnymi pociągami nie mają gdzie pozostawić auta i znowu zaczyna się parkowanie gdzie popadnie – mówił Wolski.

Dodał, że w jego ocenie dobrym rozwiązaniem byłoby dostosowanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, który od wielu lat funkcjonuje tak samo i zupełnie nie odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Jego propozycją jest zwiększenie częstotliwości przejazdów wczesnym rankiem i uruchomienie dodatkowych kursów popołudniami, kiedy mieszkańcy wracają do swoich domów.

Wolski zwracał również uwagę na bolączki dojeżdżających – likwidowanie kursów pociągów, nieustannie zmieniające się rozkłady jazdy czy dopasowanie go do pracy. Wszystkich, którzy się z nimi borykają zaprosił na październikową konferencje z przedstawicielami PKP.

- Będzie można na nią przyjść i zadać trudne, czasami niewygodne pytania dotyczące m.in. remontu dworca Łowicz Główny – mówi Wolski i już dziś informuje, że spotkanie planowane jest na 1 października.

Kandydat na burmistrza Łowicza podziękował również wszystkim wyborcom, szczególnie tym, którzy zaufali mu cztery lata temu i oddali na niego głos w wyborach. To ludzie, którzy na co dzień mieszkają w Łowiczu, zaś zawodowo związani są ze stolicą. Dzisiejsza obecność na dworcu Jakuba Wolskiego to także podziękowanie dla nich za okazaną życzliwość i wsparcie. 

Dziś (12 września) radny mógł liczyć na pomoc radnych i kandydatów na radnych oraz sympatyków PiS w Łowiczu. Większość osób była zaskoczona poranną inicjatywą, chętnie odbierając kubek czarnej kawy. 

Wolski częstował kawą i rozmawiał o problemach kolei [VIDEO, FOTO] komentarze opinie

  • tomek Neubauer 2018-09-12 10:13:22

    No i fajnie :) Przynajmniej każdemu miło było. Gdybym jeździł pociągiem to pewnie też bym się skusił na kawkę :)

  • Max Junosza 2018-09-12 13:20:48

    Panie Jakubie, kolej to problem kolei, nie miasta. Miasto ma swoje, znacznie ważniejsze problemy i chciałbym usłyszeć jak pan zamierza je rozwiązać. Np. jakie ma pan pomysły na Kaliską 5, albo jak pan zamierza walczyć z rosnącym zadłużeniem miasta, albo jak pan zamierza wspierać rozwój wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego, albo jak pan zamierza walczyć z brudem na ulicach, bo Łowicz brudnym miastem jest, niestety. Kolej da sobie bez pana radę i pan bez kolei też, podobnie jak my...

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.