Znamy nazwiska kandydatów do Rady Miasta i Powiatu z KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki [FOTO, VI

Portal lowicz24.eu 13/09/2018 20:25
Katarzyna Gajda

Komitet Wyborczy Wyborców „Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki” odkrył karty i zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej w Łowiczu i Rady Powiatu Łowickiego. Jednym z punktów dzisiejszej konwencji było przedstawienie trzynastu punktów programu wyborczego.

W hotelu Eco odbyła się dziś, 13 września konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców „Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki”. Jej data została wybrana nieprzypadkowo, bowiem jak zaznaczył kandydat komitetu na burmistrza Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński nawiązuje on do trzynastu punktów w programie wyborczym ŁnŁiPŁ.

Zostały one zatytułowane: Rozwój zrównoważony, Liczy się Obywatel, kapitał Młodości, Grunt to Rodzina, Priorytet: ekologia, Nowoczesność i jakość, Pielęgnacja historii i tradycji, Skuteczna promocja, Bezpieczeństwo na plus, Wsparcie dla biznesu, Rewitalizacja/renowacja, Rozbudowa infrastruktury, Będzie się działo! Szczegółowo opowiedział o nich ubiegające się o reelekcję Krzysztof Kaliński, co prezentujemy na zamieszczonym materiale wideo.

Spotkanie poprowadził Krystian Cipiński, przypominając zgromadzonym, że komitet wyborczy ŁnŁiPŁ zarejestrowany został całkiem niedawno. Jako grupa, Łączy nas Łowicz funkcjonuje od blisko pięciu miesięcy. W tym czasie zorganizowano wiele wydarzeń, w organizacje których włączyli się głównie młodzi mieszkańcy Łowicza. Znaczna ich część kandyduje do Rady Miejskiej. 

- Drodzy przyjaciele - przywitał wszystkich zgromadzonych w hotelu Eco kandydat na burmistrza. Kaliński zwrócił uwagę właśnie na młodych ludzi, którzy przybyli na konwencję nie tylko w charakterze kandydata, ale przede wszystkim zasiedli na widowni. Żartował nawet, że on oraz osoby wiekiem zbliżonym do niego są młode duchem.

Krzysztof Kaliński funkcję burmistrza pełni od 2006 roku. Podczas czwartkowego wieczoru krótko opowiedział o swoich największych dokonaniach ostatnich 12 lat. - Mamy jeszcze wiele do zdobienia, bo łączy nas Łowicz - przyznał i zapowiedział dokończenie ważnych dla miasta inwestycji, jak budowa wiaduktu czy modernizacji oczyszczalni ścieków, ale także kolejne. W nich wymienia m.in. przedłużenie ulicy Starorzecze oraz zagospodarowanie terenu przy Koziej. Przedstawił siebie jako osobę otwartą na mieszkańców i nowości, a także przyjazną łowickim przedsiębiorcom.

W trakcie konwencji podziękował wszystkim, którzy obdarzyli go zaufaniem, a w szczególności żonie Alicji, swojemu zastępcy Bogusławowi Bończakowi oraz Krystianowi Cipińskiemu, z którym w samorządzie współpracuje od czterech lat. Hasłem komitetu ŁnŁi PŁ będzie "Dla Łowicza wszystko".

Kandydaci do Rady Miejskiej:

Okręg nr 1 (Korabka i Zatorze)

Henryk Zasępa
Władysław Michalak
Michał Zieliński
Wiesława Gębura
Anna Olko
Elżbieta Podwójci
Wojciech Królik

Okręg nr 2 (Stare Miasto, Starzyńskiego, Przedmieście)

Zofia Wielemborek
Dariusz Dzik
Szymon Szaleniec
Wojciech Wroński
Dorota Konieczna
Grażyna Wołynik
Sebastian Popiel

Okręg nr 3 (Dąbrowskiego, Kostka, Nowe Miasto)

Krzysztof Olko
Leszek Plichta
Kamila Znyk
Cezary Zimny
Dawid Kacprzak
Beata Kucińska
Sylwia Wojciechowska

Okręg nr 4 (Bratkowice, Górki)

Józef Szczepanik
Jakub Jędrachowicz
Robert Fortuński
Anna Bieguszewska
Justyna Szymańska
Agnieszka Łazińska

Kandydaci do Rady Powiatu Łowickiego

Okręg nr 1 (miasto Łowicz)

Krystian Cipiński
Zbigniew Kuczyński
Katarzyna Słoma
Filip Ziółkowski
Maria Wojtylak
Izabella Siwińska
Małgorzata Antosik
Jacek Rybus
Bogusław Bończak

Okręg nr 2 (gminy Bielawy, Zduny i Domaniewice)

Henryka Kierzkowska
Krystyna Sieczkowska
Piotr Klimkowski
Marcin Wodzyński
Agnieszka Pastusiak

Okręg nr 3 (gminy Łowicz i Kocierzew Południowy)

Katarzyna Tadeusiak
Franciszek Kaliński
Konrad Karwat
Grzegorz Kapusta
Violetta Wrońska

Okręg nr 4 (gminy Łyszkowice i Nieborów)

Krzysztof Selenta
Marzena Malangiewicz
Marian Dańczak
Marek Sobczak
Anna Antosik

Znamy nazwiska kandydatów do Rady Miasta i Powiatu z KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki [FOTO, VI komentarze opinie

 • tomek Neubauer 2018-09-14 11:39:23

  Obiecanki cacanki a głupiemu radość... Przez 12 lat się nie udało to i teraz nic się nie uda. Nie wierzę w cuda.

 • Jan Kos 2018-09-14 12:32:26

  Cipiński juz wszędzie był teraz do Powiatu

 • med jed 2018-09-14 12:44:14

  Konkurencji pozostało tylko ujadanie w internecie. Brawo Łączy nas Łowicz!

 • Marek Kac 2018-09-14 13:38:02

  Mam nadzieje ,że nie zostanie pan burmistrzem. Poz.

 • Marek Kac 2018-09-14 13:38:07

  Mam nadzieje ,że nie zostanie pan burmistrzem. Poz.

 • Hania Kowalska 2018-09-14 20:30:45

  Łaczy nas Łowicz bo w nim mieszkamy ale tak wiele nas dzieli: chociażby dostęp do dóbr wspólnych, dobra praca tylko dla wybranych, przedszkola i żłobki dla wybranych, słowo pisane i mówione tylko na naiwnych, wykonawcy władzy mają swoje reguły , przywileje , realizują je jak chcą. Ile w was cynizmu , zadufania, przekonania, że można rzucić chwytliwe hasła a z realizacją : zobaczymy co będzie później.
  Czy sami rozumiecie swoje hasła programowe? bo ktoś kto je czyta nie wierzy własnym oczom. Macie łowiczan za ciemna masę?

 • Hania Kowalska 2018-09-14 20:39:26

  Łaczy nas Łowicz bo w nim mieszkamy ale tak wiele nas dzieli: chociażby dostęp do dóbr wspólnych, dobra praca tylko dla wybranych, przedszkola i żłobki dla wybranych, słowo pisane i mówione tylko na naiwnych, wykonawcy władzy mają swoje reguły , przywileje , realizują je jak chcą. Ile w was cynizmu , zadufania, przekonania, że można rzucić chwytliwe hasła a z realizacją : zobaczymy co będzie później.
  Czy sami rozumiecie swoje hasła programowe? bo ktoś kto je czyta nie wierzy własnym oczom. Macie łowiczan za ciemna masę?

 • monia pieszczek 2018-09-15 09:40:06

  Z całym szacunkiem Panie Burmistrzu ale po za miejscem zamieszkania to nic nas nie laczy. A nawet nie wiem czy i to.

  Wasz Łowicz to inna rzeczywistość i Wasz Łowicz to inna rzeczywistość

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama