13°C bezchmurnie

Burzliwie w ratuszu. Dyrektorka przedszkola oskarża radnego o zniesławienie

Małgorzata Rudnicka, dyrektor Przedszkola nr 4 w Łowiczu, czuje się zniesławiona słowami radnego miejskiego Jakuba Wolskiego wypowiedzianymi na przedostatnim posiedzeniu łowickiej rady. Przeprosin od samorządowca domagała się również rada rodziców.

Poszło o wypowiedź radnego Jakuba Wolskiego na sesji Rady Miejskiej w Łowiczu w dniu 27 września. Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w łowickiej radzie odczytał wtedy wierszyk, jaki otrzymała do nauki z okazji Dnia Nauczyciela jego najmłodsza córka uczęszczająca do łowickiego przedszkola „Słoneczko”.

Oto jego treść: „Pani dyrektor bardzo kocha wszystkie dzieci. Przedszkole buduje i remontuje, Ile ją to wszystko zdrowia kosztuje. Dzisiaj w podzięce za jej serce, trud niemały, ten wierszyk i kwiaty na jej ręce składamy”. - No chyba goździki czerwone! - skwitował drwiąc kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Łowicza. Jego zdaniem przydzielanie przedszkolakom do nauki takich wierszyków jest żenujące.

Przy okazji samorządowiec pozwolił sobie na ocenę pracy miejskiego przedszkola przy ul. Sikorskiego. Od września ubiegłego roku kieruje nim Małgorzata Rudnicka. Była pracownica Przedszkola nr 3 zastąpiła Urszulę Różycką, która przeszła na emeryturę. Jak stwierdził Jakub Wolski, za czasów nowej dyrektor „nie dzieje się najlepiej w przedszkolu”, a wcześniej „było to bardzo dobre przedszkole”.

Małgorzata Rudnicka poczuła się dotknięta słowami radnego. Wystosowała pismo do burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, domagając się wyjaśnienia sprawy i publicznych przeprosin na kolejnej sesji łowickiej rady. Jak wyjaśniła, wypowiedź radnego godzi w jej dobre imię i poniża ją w opinii publicznej, a także naraża na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska. - Jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniana sprawę kieruję do sądu odpowiedniej instancji - zapowiedziała pani dyrektor.

W ubiegły piątek (5 października) łowiccy radni spotkali się ostatni raz w tej kadencji. Podczas obrad przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Michał Trzoska poinformował o piśmie dyrektor Przedszkola nr 4 oraz odczytał list, jaki w tej samej sprawie skierowała do niego rada rodziców.

Podnoszą oni, że dyrektor jest zawsze otwarta dla rodziców. Chwalą też ścisłą współpracę, dzięki czemu mają szeroki wgląd w zmiany zachodzące w przedszkolu. A te w ich opinii idą w dobrą stronę.

Na październikowej sesji radny Jakub Wolski nie zamierzał jednak przepraszać za swoją wcześniejszą wypowiedź. - Moja opinia niestety nie jest opinią odosobnioną - dodał. Tłumaczył, że jako radny miejski, a jednocześnie rodzic dzieci uczęszczających do przedszkola, ma prawo się wypowiadać na temat placówki.

Mimo że w sprawie głos chcieli zabrać zarówno inni radni, jak i rodzice przedszkolaków, Michał Trzoska zakończył dyskusję i obrady. Część radnych przyjęła taką decyzję oklaskami, inni nie kryli rozczarowania, podobnie jak dyrektor i przedstawiciele rady rodziców. - Chyba w historii sesji Rady Miejskiej nie zdarzyło się, żeby zabrano głos mieszkańcom - stwierdziła w rozmowie z nami rozgoryczona Małgorzata Rudnicka.

Szef rady tłumaczył nam, że nie chciał doprowadzić do eskalacji konfliktu. Jego zdaniem sprawę powinny wyjaśnić między sobą zainteresowane strony. Zauważył też, że wśród publiczności znalazły się osoby, które kandydują w październikowych wyborach samorządowych.

Dalsze rozmowy toczyły się więc w kuluarach. Małgorzata Rudnicka zapewnia, że drzwi do jej gabinetu są otwarte, choć jak zauważa, radny Jakub Wolski nie wykazuje żadnej inicjatywy do rozmów na temat kierowanej przez nią placówki.  

Póki co obie strony są zgodne co do jednego - że dobro dzieci jest najważniejsze.

Burzliwie w ratuszu. Dyrektorka przedszkola oskarża radnego o zniesławienie komentarze opinie

  • Tom 2018-10-09 20:51:49

    Wstyd i Zenada , nie wiem kto ma racje w tym sporze ale jak mozna zakonczyc obrady/dyskusje ??? Przeciez radni sa dla nas a nie my dla radnych , komus sufit na łeb spadł Panie Trzoska .Boicie sie przed wyborami trudnych rozmów ? Mam nadziej ze ludzie wyciagna wnioski.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu