Dlaczego nie zagłosuję na burmistrza Kalińskiego?

Art. sponsorowany, Dlaczego zagłosuję burmistrza Kalińskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 31/10/2018 09:10
Katarzyna Gajda

Szanowni Państwo!

12 ostatnich lat, to czas stracony dla naszego Miasta!

Poniżej przedstawiam zaledwie kilka aspektów z którymi warto się zapoznać przed oddaniem głosu w niedzielnych wyborach mających ogromny wpływ na nasze Miasto:

 

ZŁE ZARZĄDZANIE:

1) Przekazanie  ZM „Bzura” odpowiedzialnego za budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Piaskach Bankowych 1,1mln1, a następnie wycofanie się z inwestycji i utrata wpłaconych środków, zgodnie z wyrokiem Sadu Apelacyjnego z dnia 25.10.2018r.2

2) Kłopoty z przebudową Oczyszczalni Ścieków w Łowiczu, groźba zapłaty kary w wysokości 7,5 mln złotych oraz utraty pozyskanej, jedynej tak wysokiej dotacji w kwocie 45 mln złotych.3 Brak informowania radnych, a tym samym mieszkańców o zaistniałych problemach do czasu nagłośnienia sprawy przez wykonawcę.

3) Nieudane negocjacje w sprawie budowy wiaduktu, bo Miasto pokrywa

w 100% przebudowę wszystkich dróg dojazdowych w cenie wyjściowej

27 mln zł! (w związku z wprowadzanymi zmianami do zakresu inwestycji cena ta zapewne jeszcze wzrośnie), oraz partycypowanie w inwestycji kolejowej dotyczącej samej budowy wiaduktu w kwocie aż 11,5 mln złotych.4

To kolej powinna ponieść w całości koszt budowy wiaduktu i dopłacić miastu

do budowy dróg z nim powiązanych.

W 2018 roku Miasto nie otrzymało na powyższy cel, dopłaty rządowej na rozwój infrastruktury drogowej tzw. Schetynówki.5

 

BIERNOŚĆ:

4) Brak efektywnych działań w kierunku pozyskiwania dotacji dla Miasta.

Brak dotacji na rewitalizację Śródmieścia, w tym remontu Starego Rynku.

Brak podejmowania jakichkolwiek działań w celu współpracy z przedsiębiorcami i pozyskaniu wspólnych funduszy chociażby na remont kamienic przy ulicy Zduńskiej.

W naszym województwie Rewitalizacja to priorytet na lata 2014-2020. Wszyscy widzimy jak zmienia się Łódź, ale dotacje na rewitalizację płyną również do mniejszych miast m.in.: Rawa Mazowiecka, Skierniewice, Zgierz, Kutno, Zduńska Wola, Bolimów, Kocierzew Południowy, Brzeziny czy Uniejów. Ten ostatni, miasteczko 10 krotnie mniejsze od Łowicza, w ciągu ostatnich lat, dzięki fantastycznym rządzącym stało się istotnym w skali całej Polski uzdrowiskiem.6  

Brak ubiegania się o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont targowiska.  Pod koniec stycznia takie dotacje w wysokości ponad 900 tys zł otrzymała np. Rawa Mazowiecka, Sieradz, Krośniewice.7 To tylko dwa przykłady - 12 lat rządów Burmistrza Kalińskiego to 12 lat Polski w Unii Europejskiej, okres ten nasze Miasto przespało! W tym czasie miasto mogło skorzystać z milionów dotacji na cele społeczne jak i infrastrukturalne. W obecnych czasach stagnacja to realny krok do tyłu. Nie możemy dalej żyć w przekonaniu, że jeden dzień w roku przypadający na Boże Ciało jest wystarczający do poczucia dumy i splendoru.

 

ZANIEDBANIE:

5) Za czasów rządów Burmistrza Kalińskiego zostały zamknięte łowickie szkoły wyższe:

  a) Mazowiecka Wyższa Szkoła Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu

  b) Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu

  c) Odział zamiejscowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Łowiczu.

Obecnie miasto nie ma oferty studiów dla młodych ludzi. Ci którzy wyjeżdżają na studia do większych miast, często już do Łowicza nie wracają, więc w ten sposób Łowicz bezpowrotnie traci najzdolniejszych, na których mógłby opierać rozwój Miasta.

6) Co roku w Łowiczu Burmistrz nagradza kilkoro laureatów „Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki związanej z Miastem Łowiczem” dodatkowo  zostały ogłoszone i nagrodzone  już 2 konkursy na przebudowę Starego Rynku i Śródmieścia Łowicza (pierwszy 2008 roku, kolejny w 2016 roku).

Żadne z projektów nie zostały zrealizowane nawet w częściowym zakresie. Nie zostały wykorzystane nawet do szeroko rozumianej debaty publicznej. Niestety mimo poniesionych kosztów wszystkie pomysły i projekty, a tym samym praca specjalistów i wizjonerów oraz ich promotorów: architektów i urbanistów poszły do tzw „szuflady”.

1 http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/zm-bzura-nie-dogadal-sie-z-ratuszem-przed-sadem,3546672,artgal,t,id,tm.html

2 https://lowicz24.eu/artykul/zm-bzura-wygral-proces/551709

3 https://dzienniklodzki.pl/ochrona-probowala-wyprowadzic-burmistrza-lowicza-z-biurowca-pomogla-mu-policja-aktualizacja/ar/13433687

4 http://lowiczanin.info/lowicz-budowa-wiaduktu-prawie-pewna-musimy-wydac-ok-30-milionow/

5 https://www.lodzkie.eu/data/other/lista_zm._nr_3_2.pdf

https://www.lodzkie.eu/data/other/ostateczna_lista_rankingowa_wnioskow_201.pdf

6 https://rpo.lodzkie.pl/component/k2/item/749-rewitalizacja

7 https://tygodnikits.pl/czy-burmistrz-lowicza-za-pieniadze-podatnikow-robi-kampanie-wyborcza/ar/13238148

 

Szanowni Państwo, to tylko część zaniedbań i straconych bezpowrotnie możliwości rozwoju Łowicza. Przyszedł czas na ZMIANĘ.

Obydwaj kandydaci na burmistrza są powiązani z partią rządzącą, więc poglądy polityczne nie przeszkodzą nam

w oddaniu głosu w niedzielnych wyborach, dlatego proszę wszystkich wyborców, aby stawili się w najbliższą

niedzielę 4 listopada przy urnach.

Dla mnie, jako przedsiębiorcy i łowickiego patrioty, oddanie głosu na Jakuba Wolskiego, to obecnie jedyny słuszny wybór i jedyna szansa na dokonanie niezbędnych w Łowiczu ZMIAN.

Reklama

Dlaczego nie zagłosuję na burmistrza Kalińskiego? komentarze opinie

 • Hania Kowalska 2018-10-31 13:36:21

  Czas Kalińskiego się kończy, dobra passa też, zaczynają się poważne kłopoty, tylko czemu za jego nieodpowiedzialne decyzje ponosić konsekwencje ma przeciętny mieszkaniec miasta. Zacietrzewiony i nieodpowiedzialny komitet wyborczy ŁnŁ nakierowany jest na ratowanie własnych pozycji zawodowych , stanowisk, wpływów. Nie dociera do nich żaden fakt prawdziwie obrazujący szkodliwą jego działalność, zachowują się jak dzicy fani zauroczeniu swym idolem.

 • edward ignatowicz 2018-10-31 13:59:12

  “łowicki patriota” dobre sobie. Koleś kupił kilka dobrych nieruchomości zarobił na nich krocie, ludzie pracują za parę złotych a on ludzki pan. Teraz strach bo koryto się skończy …

 • edward ignatowicz 2018-10-31 14:22:36

  Za większość tych zarzutów za niby złe zarządzanie odpowiada w równym stopniu Pan Wolski . Pis współrządził a wręcz narzucał Kalińskiemu pewne rozwiązania a teraz udaje, że był opozycją.

 • edward ignatowicz 2018-10-31 14:49:51

  Jeśli nie chcecie by w Łowiczu rządził Wolski sterowany przez takich kolesiów jak krajewski To GŁOSUJCIE NA PANA KALIŃSKIEGO

 • Tom 2018-10-31 16:23:42

  "Za większość tych zarzutów za niby złe zarządzanie odpowiada w równym stopniu Pan Wolski . Pis współrządził a wręcz narzucał Kalińskiemu pewne rozwiązania a teraz udaje, że był opozycją."--- pełna zgoda

 • Hania Kowalska 2018-10-31 21:09:16

  Wszyscy winni ale nie P. Kaliński, przecież 30.09.2014 roku podpisał porozumienie z 3-ma KW : koalicja Ziemi łowickiej- Kuczyński, KW Samorządowcy Razem - J. Michalak, KW PIS - M.Kosiorek, to , że nie wywiązał się z danych wówczas wyborcom obietnic - to pikuś , przecież oni narzucali jemu swoje rozwiązania .Pan Burmistrz deklarował się jako czlowiek otwarty, energiczny, , niezależny, wiarygodny i kompromisowy. Stawiał na rozwój gospodarczy, poprawę warunków życia mieszkańców, pomoc ekonomiczną mieszkańcom miasta , stawiał na edukację, rozwój turystyki. To deklarował ale nie zrealizował do 2018 roku, ile kadencji mu jeszcze potrzeba aby zrealizował obietnice z 2014 roku i z wcześniejszych kadencji. 1) http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/krzysztof-kalinski-ma-poparcie-czterech-komitetow,2436519,art,t,id,tm.html 2) http://bc.wbp.lodz.pl/Content/80637/WG_44_30-10-2014a.pdf

 • Hania Kowalska 2018-10-31 21:14:37

  Miał być rozwój gospodarczy - zakup gruntów pod Specjalna. Strefę Ekonomiczną, miało powstać Centrum wsparcia dla Biznesu, miał być pobudowany wiadukt wraz z drogami dojazdowymi, miał być zrealizowany remont mostu na ul. Mostowej, zrealizowana inwestycja Miejskiej Oczyszczalni Ścieków , inwestorzy domków jednorodzinnych mieli być zwolnieni z pod. od nieruchomości, miało być zrewitalizowane miejskie targowisko. To wszystko miało być ,ale nic nie ma , będzie ...... kiedy ? jak nas nie będzie a będzie rządził P. Kaliński.

 • edward ignatowicz 2018-11-02 09:58:55

  Jak wygra wolski to będzie rozwój ale zapewne biznesów krajewskiego

 • monia pieszczek 2018-11-02 15:30:02

  Kaliński przez tyle lat współpracował z PiS. Oni wszyscy są światopoglądowo do siebie zbliżeni. Kalinski dalej nie może uwierzyć, że PiS wystawilo kogoś innego zamiast poprzeć go. I donbrze - wystawili kogoś kto ma pomysł i wizję na najblizsze lata. Kaliński niestety nie ma.

 • monia pieszczek 2018-11-02 15:35:27

  Dla mnie, jako przedsiębiorcy i łowickiego patrioty, oddanie głosu na Jakuba Wolskiego, to obecnie jedyny słuszny wybór i jedyna szansa na dokonanie niezbędnych w Łowiczu ZMIAN. - Zgadzam się i popieram ten sposób myślenia. Jest nas coraz więcej!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca od zaraz

Firma zajmująca sie budową sieci wodociagowych i kanalizacyjnych poszukuje pracowników na stanowiska: monter instalacji sanitarnych, operator..


Zobacz ogłoszenie

Tynki Maszynowe

Oferujemy wykonanie tynków gipsowych. Nasz firma pracuje na materiałach renomowanych firm. Dajemy gwarancje jakości wykonywanych przez nas tynków...


Zobacz ogłoszenie

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Magazyn w Sochaczewie poszukuje: Kandydatów/Kandydatek na stanowisko: Operator Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"