Dlaczego nie zagłosuję na burmistrza Kalińskiego?

Art. sponsorowany, Dlaczego zagłosuję burmistrza Kalińskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 31/10/2018 09:10
Katarzyna Gajda

Szanowni Państwo!

12 ostatnich lat, to czas stracony dla naszego Miasta!

Poniżej przedstawiam zaledwie kilka aspektów z którymi warto się zapoznać przed oddaniem głosu w niedzielnych wyborach mających ogromny wpływ na nasze Miasto:

 

ZŁE ZARZĄDZANIE:

1) Przekazanie  ZM „Bzura” odpowiedzialnego za budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Piaskach Bankowych 1,1mln1, a następnie wycofanie się z inwestycji i utrata wpłaconych środków, zgodnie z wyrokiem Sadu Apelacyjnego z dnia 25.10.2018r.2

2) Kłopoty z przebudową Oczyszczalni Ścieków w Łowiczu, groźba zapłaty kary w wysokości 7,5 mln złotych oraz utraty pozyskanej, jedynej tak wysokiej dotacji w kwocie 45 mln złotych.3 Brak informowania radnych, a tym samym mieszkańców o zaistniałych problemach do czasu nagłośnienia sprawy przez wykonawcę.

3) Nieudane negocjacje w sprawie budowy wiaduktu, bo Miasto pokrywa

w 100% przebudowę wszystkich dróg dojazdowych w cenie wyjściowej

27 mln zł! (w związku z wprowadzanymi zmianami do zakresu inwestycji cena ta zapewne jeszcze wzrośnie), oraz partycypowanie w inwestycji kolejowej dotyczącej samej budowy wiaduktu w kwocie aż 11,5 mln złotych.4

To kolej powinna ponieść w całości koszt budowy wiaduktu i dopłacić miastu

do budowy dróg z nim powiązanych.

W 2018 roku Miasto nie otrzymało na powyższy cel, dopłaty rządowej na rozwój infrastruktury drogowej tzw. Schetynówki.5

 

BIERNOŚĆ:

4) Brak efektywnych działań w kierunku pozyskiwania dotacji dla Miasta.

Brak dotacji na rewitalizację Śródmieścia, w tym remontu Starego Rynku.

Brak podejmowania jakichkolwiek działań w celu współpracy z przedsiębiorcami i pozyskaniu wspólnych funduszy chociażby na remont kamienic przy ulicy Zduńskiej.

W naszym województwie Rewitalizacja to priorytet na lata 2014-2020. Wszyscy widzimy jak zmienia się Łódź, ale dotacje na rewitalizację płyną również do mniejszych miast m.in.: Rawa Mazowiecka, Skierniewice, Zgierz, Kutno, Zduńska Wola, Bolimów, Kocierzew Południowy, Brzeziny czy Uniejów. Ten ostatni, miasteczko 10 krotnie mniejsze od Łowicza, w ciągu ostatnich lat, dzięki fantastycznym rządzącym stało się istotnym w skali całej Polski uzdrowiskiem.6  

Brak ubiegania się o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont targowiska.  Pod koniec stycznia takie dotacje w wysokości ponad 900 tys zł otrzymała np. Rawa Mazowiecka, Sieradz, Krośniewice.7 To tylko dwa przykłady - 12 lat rządów Burmistrza Kalińskiego to 12 lat Polski w Unii Europejskiej, okres ten nasze Miasto przespało! W tym czasie miasto mogło skorzystać z milionów dotacji na cele społeczne jak i infrastrukturalne. W obecnych czasach stagnacja to realny krok do tyłu. Nie możemy dalej żyć w przekonaniu, że jeden dzień w roku przypadający na Boże Ciało jest wystarczający do poczucia dumy i splendoru.

 

ZANIEDBANIE:

5) Za czasów rządów Burmistrza Kalińskiego zostały zamknięte łowickie szkoły wyższe:

  a) Mazowiecka Wyższa Szkoła Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu

  b) Zespół Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu

  c) Odział zamiejscowy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Łowiczu.

Obecnie miasto nie ma oferty studiów dla młodych ludzi. Ci którzy wyjeżdżają na studia do większych miast, często już do Łowicza nie wracają, więc w ten sposób Łowicz bezpowrotnie traci najzdolniejszych, na których mógłby opierać rozwój Miasta.

6) Co roku w Łowiczu Burmistrz nagradza kilkoro laureatów „Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki związanej z Miastem Łowiczem” dodatkowo  zostały ogłoszone i nagrodzone  już 2 konkursy na przebudowę Starego Rynku i Śródmieścia Łowicza (pierwszy 2008 roku, kolejny w 2016 roku).

Żadne z projektów nie zostały zrealizowane nawet w częściowym zakresie. Nie zostały wykorzystane nawet do szeroko rozumianej debaty publicznej. Niestety mimo poniesionych kosztów wszystkie pomysły i projekty, a tym samym praca specjalistów i wizjonerów oraz ich promotorów: architektów i urbanistów poszły do tzw „szuflady”.

1 http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/zm-bzura-nie-dogadal-sie-z-ratuszem-przed-sadem,3546672,artgal,t,id,tm.html

2 https://lowicz24.eu/artykul/zm-bzura-wygral-proces/551709

3 https://dzienniklodzki.pl/ochrona-probowala-wyprowadzic-burmistrza-lowicza-z-biurowca-pomogla-mu-policja-aktualizacja/ar/13433687

4 http://lowiczanin.info/lowicz-budowa-wiaduktu-prawie-pewna-musimy-wydac-ok-30-milionow/

5 https://www.lodzkie.eu/data/other/lista_zm._nr_3_2.pdf

https://www.lodzkie.eu/data/other/ostateczna_lista_rankingowa_wnioskow_201.pdf

6 https://rpo.lodzkie.pl/component/k2/item/749-rewitalizacja

7 https://tygodnikits.pl/czy-burmistrz-lowicza-za-pieniadze-podatnikow-robi-kampanie-wyborcza/ar/13238148

 

Szanowni Państwo, to tylko część zaniedbań i straconych bezpowrotnie możliwości rozwoju Łowicza. Przyszedł czas na ZMIANĘ.

Obydwaj kandydaci na burmistrza są powiązani z partią rządzącą, więc poglądy polityczne nie przeszkodzą nam

w oddaniu głosu w niedzielnych wyborach, dlatego proszę wszystkich wyborców, aby stawili się w najbliższą

niedzielę 4 listopada przy urnach.

Dla mnie, jako przedsiębiorcy i łowickiego patrioty, oddanie głosu na Jakuba Wolskiego, to obecnie jedyny słuszny wybór i jedyna szansa na dokonanie niezbędnych w Łowiczu ZMIAN.

Reklama

Dlaczego nie zagłosuję na burmistrza Kalińskiego? komentarze opinie

 • Hania Kowalska 2018-10-31 13:36:21

  Czas Kalińskiego się kończy, dobra passa też, zaczynają się poważne kłopoty, tylko czemu za jego nieodpowiedzialne decyzje ponosić konsekwencje ma przeciętny mieszkaniec miasta. Zacietrzewiony i nieodpowiedzialny komitet wyborczy ŁnŁ nakierowany jest na ratowanie własnych pozycji zawodowych , stanowisk, wpływów. Nie dociera do nich żaden fakt prawdziwie obrazujący szkodliwą jego działalność, zachowują się jak dzicy fani zauroczeniu swym idolem.

 • edward ignatowicz 2018-10-31 13:59:12

  “łowicki patriota” dobre sobie. Koleś kupił kilka dobrych nieruchomości zarobił na nich krocie, ludzie pracują za parę złotych a on ludzki pan. Teraz strach bo koryto się skończy …

 • edward ignatowicz 2018-10-31 14:22:36

  Za większość tych zarzutów za niby złe zarządzanie odpowiada w równym stopniu Pan Wolski . Pis współrządził a wręcz narzucał Kalińskiemu pewne rozwiązania a teraz udaje, że był opozycją.

 • edward ignatowicz 2018-10-31 14:49:51

  Jeśli nie chcecie by w Łowiczu rządził Wolski sterowany przez takich kolesiów jak krajewski To GŁOSUJCIE NA PANA KALIŃSKIEGO

 • Tom 2018-10-31 16:23:42

  "Za większość tych zarzutów za niby złe zarządzanie odpowiada w równym stopniu Pan Wolski . Pis współrządził a wręcz narzucał Kalińskiemu pewne rozwiązania a teraz udaje, że był opozycją."--- pełna zgoda

 • Hania Kowalska 2018-10-31 21:09:16

  Wszyscy winni ale nie P. Kaliński, przecież 30.09.2014 roku podpisał porozumienie z 3-ma KW : koalicja Ziemi łowickiej- Kuczyński, KW Samorządowcy Razem - J. Michalak, KW PIS - M.Kosiorek, to , że nie wywiązał się z danych wówczas wyborcom obietnic - to pikuś , przecież oni narzucali jemu swoje rozwiązania .Pan Burmistrz deklarował się jako czlowiek otwarty, energiczny, , niezależny, wiarygodny i kompromisowy. Stawiał na rozwój gospodarczy, poprawę warunków życia mieszkańców, pomoc ekonomiczną mieszkańcom miasta , stawiał na edukację, rozwój turystyki. To deklarował ale nie zrealizował do 2018 roku, ile kadencji mu jeszcze potrzeba aby zrealizował obietnice z 2014 roku i z wcześniejszych kadencji.
  1) http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/krzysztof-kalinski-ma-poparcie-czterech-komitetow,2436519,art,t,id,tm.html
  2) http://bc.wbp.lodz.pl/Content/80637/WG_44_30-10-2014a.pdf

 • Hania Kowalska 2018-10-31 21:14:37

  Miał być rozwój gospodarczy - zakup gruntów pod Specjalna. Strefę Ekonomiczną, miało powstać Centrum wsparcia dla Biznesu, miał być pobudowany wiadukt wraz z drogami dojazdowymi, miał być zrealizowany remont mostu na ul. Mostowej, zrealizowana inwestycja Miejskiej Oczyszczalni Ścieków , inwestorzy domków jednorodzinnych mieli być zwolnieni z pod. od nieruchomości, miało być zrewitalizowane miejskie targowisko. To wszystko miało być ,ale nic nie ma , będzie ...... kiedy ? jak nas nie będzie a będzie rządził P. Kaliński.

 • edward ignatowicz 2018-11-02 09:58:55

  Jak wygra wolski to będzie rozwój ale zapewne biznesów krajewskiego

 • monia pieszczek 2018-11-02 15:30:02

  Kaliński przez tyle lat współpracował z PiS. Oni wszyscy są światopoglądowo do siebie zbliżeni. Kalinski dalej nie może uwierzyć, że PiS wystawilo kogoś innego zamiast poprzeć go. I donbrze - wystawili kogoś kto ma pomysł i wizję na najblizsze lata. Kaliński niestety nie ma.

 • monia pieszczek 2018-11-02 15:35:27

  Dla mnie, jako przedsiębiorcy i łowickiego patrioty, oddanie głosu na Jakuba Wolskiego, to obecnie jedyny słuszny wybór i jedyna szansa na dokonanie niezbędnych w Łowiczu ZMIAN. - Zgadzam się i popieram ten sposób myślenia. Jest nas coraz więcej!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-22 18:13:46

  Burmistrz Kalinski jest najlepszym Burmistrzem jak do tej pory. A wolski czy krajewski hmm takich ludzi trzeba powstrzymac aby nigdy nie doszli do wladzy, najlepiej wolskiego to przegnac z Łowicza.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Magazyn w Sochaczewie poszukuje: Kandydatów/Kandydatek na stanowisko: Operator Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek i..


Praca w Danii

Praca w Danii przy ścinaniu gałęzi jodłowych. Praca na akord w okresie od 25 września do końca listopada. Wysokie zarobki


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"