16°C mgła

Miejski konkurs „Zielone Miasto” rozstrzygnięty

Dzisiaj (16 lipca) ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu „Zielone Miasto”. Laureaci za wygrane bony, będą mogli zrobić zakupy w sklepie ogrodniczym.

Konkurs  na najładniej urządzony ogród i balkon, kierowany jest wyłącznie do mieszkańców Łowicza. W tegorocznej edycji zgłoszono 14 obiektów, to o kilka więcej niż w zeszłorocznej odsłonie. Zainteresowanie konkursem rośnie, jednak organizatorzy ubolewają nad małą ilością zgłoszonych balkonów.

- W tej kategorii jest zawsze mniej zgłoszeń mimo, że na terenie naszego miasta zauważa się wiele ukwieconych balkonów – podkreślają.  

Właścicielką najpiękniejszego ogrodu przy budynku jednorodzinnym została Wiesława Szymajda z ul. Klimeckiego. Laureatami drugiego miejsca są Agnieszka i Adam Kalinowscy  z ulicy Watykańskiej, natomiast trzecie miejsce przyznano ex aequo: Annie Kazimierczak z ul. Strzeleckiej oraz Annie Zabost z ul. Turystycznej.

W kategorii ogród przy budynku wielorodzinny, zwyciężyła Iwony Szalkiewicz z os. Bratkowice. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Grażyna Boczek z os. M Konopnickiej. Kolejne dwa równorzędne, trzecie miejsca zdobyli: Irena Kardas z os. Bratkowice oraz Ramona Gawrońska i Grażyna Gasik os. Dąbrowskiego. 

Właścicielem najpiękniejszego balkonu został Dominik Wysocki z os. M. Konopnickiej. Drugie i trzecie miejsce powędrowało odpowiednio do Waldemara Ogórka z ul. Wiatrakowej i Anety Kędziory z ul. Kaliskiej.

Nagrodą dla laureatów konkursu „Zielone Miasto” jest sfinansowanie przez ratusz towarów ogrodniczych. Zwycięzcy w dwóch pierwszych kategoriach będą mogli zrobić zakupy w kwocie do 600 zł, zdobywcy drugiego miejsca - do 400 zł, a trzeciego - do 250 zł. Zwycięzca w kategorii balkon zrobi zakupy do 350 zł , laureat drugiego miejsca do 250, a zwyciężczyni  trzeciego do 150 zł . 

Miejski konkurs „Zielone Miasto” rozstrzygnięty komentarze opinie

  • gość 2018-07-16 14:02:57

    A gdzie i kiedy zgłasza się kandydatury? Jest jakiś formularz zgłoszeniowy?

  • Mirka Czubak 2018-07-16 14:45:31

    Pisaliśmy o tym w tym artykule https://lowicz24.eu/artykul/konkurs-zielone-miasto/471174

  • Gość - niezalogowany 2018-07-16 16:07:07

    Dziękuję

Dodajesz jako: Zaloguj się