Projekt realizowany przez Miasto Łowicz wsparciem dla łowickich szkół, uczniów i nauczycieli

Urząd Miejski, Projekt realizowany przez Miasto Łowicz wsparciem łowickich szkół uczniów nauczycieli - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 18/06/2019 15:45
Mirka Czubak

„Rozwój kompetencji kluczowych uczniów łowickich szkół podstawowych” to temat konferencji, która odbyła się dziś, 18 czerwca w Ratuszu Miejskim w Łowiczu. Spotkanie dotyczyło projektu realizowanego przez Miasto Łowicz ze wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Podczas dzisiejszej (18 czerwca ) konferencji przedstawiono najważniejsze założenia projektu, który zakłada m.in. realizację dodatkowych zajęć dla dzieci wspierających ich zainteresowania oraz wyrównawczo- dydaktycznych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne oraz. specjalistyczny sprzęt.

Realizacja projektu rozpoczęła się 2 stycznia w jego ramach zorganizowane zostały już m.in. zajęcia z kół zainteresowań oraz dydaktyczno-wyrównawcze dla dzieci. W marcu br. rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli pn. „Wykorzystanie narzędzi ICT w pracy nauczyciela” we wszystkich szkołach podstawowych w Łowiczu. W maju i czerwcu w ramach realizacji projektu zorganizowane zostały wyjazdy edukacyjne do EC1 i Muzeum do Łodzi dla dzieci biorących udział w zajęciach z kół zainteresowań.

Projekt będzie trwał 22 m-c, obejmie 660 uczniów, którzy będą rozwijać swoje zainteresowania oraz 310, którzy skorzystają z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Zadanie obejmuje swoimi działaniami 5 miejskich szkół, w których ponad 30 nauczycieli zaangażowano do prowadzenia zajęć( są to nauczyciele z placówek). Każdy uczeń odbędzie 60 h zajęć rozwijających, a koszt wsparcia na jedną szkołę to ponad 270 tys zł.

W ramach zadania zostaną zakupione następujące sprzęty dla szkół: komputery, tablety, tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, drukarki,  wyposażenie pracowni przyrodniczej (mikroskopy oraz drobne pomocy).

Całkowita wartość projektu wynosi 1 388 832,00 zł, na którą składa się dofinansowanie w kwocie 1 291 632,00 zł (środki UE: 1 180 507,20 zł, środki z dotacji celowych budżetu państwa: 111 124,80 zł oraz wkład własny niefinansowy o wartości 97 200,00 zł (koszty sal lekcyjnych wykorzystywanych do prowadzenia zajęć).

Będziemy śledzić na bieżąco postępy projektu i już niedługo pokażemy np. jak wyglądają nowe sale dydaktyczne dofinansowane w ramach tego zadania.

 

Projekt realizowany przez Miasto Łowicz wsparciem dla łowickich szkół, uczniów i nauczycieli komentarze opinie

 • gość 2019-06-19 00:16:53

  270 tyś na jedno dziecko? A nauczyciel ma za 1 h ok 30 złotych. Żal...Gdzie te pieniądze?

 • gość 2019-06-19 07:33:22

  Jak podzielimy kwotę całkowitą wartość projektu przez ilość dzieci to otrzymamy 1.431,79 zł na jednego uczestnika. Kto nie umie liczyć, burmistrz z wydziałem edukacji czy redaktorka?

 • Mirka Czubak 2019-06-19 13:59:36

  No pewnie, że "redaktorzyna" się pomyliła patrząc w słupki i literki ;). Mea culpa, mea culpa. Chodziło o koszt dofinansowania jednej szkoły. Poprawione, dziękuję za wskazanie błędu.
  Z wyrazami szacunku.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama