6°C lekkie zachmurzenie

Mieszkaniec Łowicza laureatem programu Szef dla Młodych Talentów

W minione wakacje mieszkaniec naszego miasta wygrał prestiżowy staż dla młodych kucharzy. Paweł Kosiorek szlifował swoje umiejętności w restauracji Babinicz w kompleksie Dworzysko.

Szef dla Młodych Talentów to program bezpłatnych warsztatów skierowany do uczniów i młodych kucharzy z całej Polski. Na Mikserach Kulinarnych raz w miesiącu, odbywają się pokazy kulinarne znanych i doświadczonych szefów kuchni, prelekcje wyjątkowych postaci świata gastronomii oraz prezentacje produktowe. Po każdym spotkaniu przeprowadzane są testy wiedzy, a uczestnicy, którzy zdobędą najwyższy wynik, wygrywają staże w wiodących polskich restauracjach pod okiem najlepszych szefów kuchni.

To właśnie w takim teście wiedzy, swój staż wygrał Paweł. Nasz łowiczanin o programie „Szef Dla Młodych Talentów” dowiedział się przeglądając Facebooka. Zdjęcia z poprzedniej edycji bardzo go zainteresowały, więc zdecydował się napisać do organizatorów. Chwilę później został zaproszony na drugą edycję Miksera Kulinarnego. Jego determinacja i zaangażowanie pozwoliły mu odnieść sukces i wygrać staż, z którego wyniósł cenne doświadczenie.

Na stażu dowiedział się „wiele na temat dziczyzny, owoców morza, różnych sposobów wykorzystania czekolady, produktów regionalnych z Dolnego Śląska, a także wielu technik, które z pewnością przydadzą się w przyszłości".

W ramach praktyki w Babiniczu młody kucharz miał okazję uczestniczyć w dwóch prestiżowych wydarzeniach: Gault&Millau Culinary Innovators oraz IV Międzynarodowym Festiwalu Kuchni Dworskiej.

Paweł poczuł miłość do gotowania po seansie filmu animowanego „Ratatuj”, a jego motto to: “Gotowanie to sztuka dawania ludziom przyjemności z jedzenia”. Swoje doświadczenie szlifuje od 2017 r., gdy rozpoczął swój pierwszy staż w restauracji L'enfant Terrible. Obecnie pracuje w restauracji „Powroty” w Łowiczu.

Życzymy Pawłowi, kolejnych sukcesów na drodze jego gastronomicznej kariery.
 

Zdjęcia i materiał : Szef dla Młodych Talentów - Makro

Mieszkaniec Łowicza laureatem programu Szef dla Młodych Talentów komentarze opinie

  • 2018-09-12 14:40:57

    super

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.