Wiadomości

 • Falstart Pelikana przed własną publicznością

  W dzisiejszą niedzielę (24 marca) Pelikan Łowicz przegrał na własnym boisku mecz 19. kolejki III ligi z Victorią Sulejówek. Był to pierwszy w tym roku mecz o punkty podopiecznych trenera Łukasza Chmielewskiego przed własną publicznością.Po zimowej przerwie biało-zieloni wrócili na stadion przy ul. Starzyńskiego. Na inaugurację rundy wiosennej łowiczanie pokonali na wyjeździe MKS Mazura Ełk 2:1 po bramkach Damiana Szczepańskiego i Grzegorza Wawrzyńskiego. Dzisiejszym rywalem „Ptaków” była Victoria Sulejówek. Niżej notowany zespół Krzysztofa Dębka sprawił sporą niespodziankę remisując z Polonią Warszawa 2:2. Victoria prowadziła już 2:0, a wicemistrzowie jesieni uratowali jeden punkt w końcówce meczu. W spotkaniu z Czarnymi Koszulami w ekipie z Sulejówka zagrało dwóch byłych piłkarzy Pelikana: Rafał Parobczyk i Michał Dobkowski. Pierwszy gwizdek sędziego tradycyjnie usłyszeliśmy o godzinie 11:15. Pierwsza połowa, mimo zdecydowanie lepszej gry łowickich zawodników, zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie, w 71 minucie po golu Wojciecha Wociala, Sulejówek objął prowadzenie, które utrzymał już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.


 • Koncert na przywitanie wiosny

  Sala barokowa w łowickim Muzeum tym razem gościła młodych wykonawców z Centrum Edukacji Muzycznej Stefana Staszewskiego.Koncert z okazji rozpoczynającej się wiosny odbył się dziś, 24 marca. Pierwsza część koncertu rozpoczęła się o godzinie 10:30- podczas niej zaprezentowali się najmłodsi uczniowie. Kolejna część koncertu rozpoczęła się natomiast w samo południe. Muzycy w wieku od 5 do 18 lat oraz ich nauczyciele, zagrali na fortepianie, gitarze, akordeonie,altówce, keyboardzie i skrzypcach. Podopieczni łowickiego Centrum Edukacji Muzycznej przygotowali przede wszystkim repertuar klasyczny z elementami muzyki rozrywkowej. - Staraliśmy się, aby w tytule lub w treści pojawiły się wiosenne aspekty - wyjaśnia Stefan Staszewski. W każdym z dwóch koncertów zabrzmiał przebój z repertuaru zespołu Skaldowie „Wszystko kwitnie wkoło” w wykonaniu chóru centrum z solistką p. Aleksandrą Jaworską-Zielińską i p. Pawłem Włodarczykiem przy nauczycielskim akompaniamencie. Podczas spotkania, młodych wykonawców trema nie opuszczała, ale cały występ był wykonany w sposób bardzo profesjonalny.


 • Słaba skuteczność przyczyną kolejnej porażki Księżaka.

  Łowiccy koszykarze po raz kolejny ulegli przeciwnikowi.Brawo za walkę. Mimo to Syntex Księżak Łowicz odnotował kolejne niepowodzenie w meczu wyjazdowym. Przegrał w Prudniku 89:84. Pogoń Prudnik - Księżak Syntex Łowicz 89:84 (23:14, 23:28, 21:18, 22:24) Księżak Syntex: Jan Grzeliński 20 (2×3), Mikołaj Motel 14 (1×3), Łukasz Ratajczak 8, Arkadiusz Kobus 8 (2×3), Michał Świderski 8 (1×3) oraz Marcin Salamonik 16 (1×3), Bartosz Włuczyński 5 (1×3), Michał Kwiatkowski 5, Daniel Nieporęcki i Mateusz Gładki. Pogoń Prudnik: Tomasz Nowakowski 18, Grzegorz Mordzak 17, Wojciech Pisarczyk 16, Tomasz Prostak 14, Jakub Krawczyk 11, Wojciech Szpyrka 10 Kolejny mecz KS Księżak Łowicz - STK Czarni Słupsk odbędzie się 31 marca 2019 o godzinie 18:00.


 • Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Spacer w chmurach”- malarstwo Jerzego Dołhania.

  Wernisaż odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r., godz. 15.00, a wystawę będzie można podziwiać do 5 maja 2019 r.Jerzy Dołhań, artysta malarz urodzony w Jarosławiu, od lat mieszkający w Łowiczu. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). W latach 1975 – 2000 pracował jako projektant i dekorator w Zakładach Przemysłu Pończoszniczego Syntex w Łowiczu, następnie nauczyciel plastyki w Szkole Pijarskiej, wykładowca historii sztuki na Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. W latach 1999 – 2012 kierował ośrodkiem Warsztat Terapii Zajęciowej w Parmie. Prowadzi zajęcia plastyczne z grupą dzieci „Akwarelki” działającą przy Łowickim Ośrodku Kultury. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych (m.in. Jarosław, Rzeszów 1968, Olsztyn 1972; Toruń 1973; Łowicz 1978, 1992, 2011; Łódź) oraz na wystawach indywidualnych (m.in. Muzeum w Łowiczu 1977, 2014; Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu 2011, 2015; Galeria Łowicka 2011/2012; Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny 2014). Zajm


 • Zapraszamy na wydarzenie: “Minęło 100 lat – prezentujemy Salę Radziecką”

  Z okazji 100. Rocznicy publicznej prezentacji Sali Radzieckiej Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej przy Oddziale PTTK w Łowiczu organizuje wydarzenie: „Minęło 100 lat – Prezentujemy Salę Radziecką”. Dzień 31 marca 1919 roku był dniem szczególnym w dziejach łowickiej samorządności. Odbyło się wówczas pierwsze w Niepodległej Polsce posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej Łowicza. Ponadto podczas posiedzenia 100 lat temu po raz pierwszy zaprezentowana została publicznie nowa Sala Radziecka w łowickim ratuszu. Sala ta do dziś jest jedną z największych ciekawostek w mieście i wielokrotnie podziwiają ją turyści. Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać historię, zobaczyć architekturę i dowiedzieć się dlaczego sala nosi nazwę “Sala Radziecka”, zapraszamy 31 marca 2019 r., o godz. 12.00 (nastąpiła zmiana godziny, wcześniej była podawana 13.00), zbiórka przed Ratuszem Miejskim w Łowiczu.


 • Sukces Szymona Kowalskiego - ucznia Blichu - w Finale Krajowym XXVII Olimpiady Młodych Producentów R

  W dniach  14 - 15 marca 2019 r. odbył się Finał Krajowy XXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w którym  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu godnie reprezentował Szymon Kowalski- uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.  Szymon odniósł ogromny sukces w OMPR, plasując się na dwunastej pozycji, do ścisłego finału zabrakło mu tylko 4 punktów.  Finał Krajowy OMPR składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbył się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach  i rozpoczął się  testem,  do którego przystąpiło 59 uczestników. Byli  to finaliści etapów wojewódzkich z całego kraju. Drugą część zmagań w Modliszewicach stanowił egzamin praktyczny, do którego przystąpiło 33 uczestników. Uzyskali oni największą liczbę punktów z testu. Drugi etap Finału krajowego OMPR odbył się podczas targów Agrotech Kielce w Sali Lambda. W olimpiadzie brali udział: młodzież ucząca się w szkołach


Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Łowicz
szybko           wolno

Pogoda Łowicz


0°C

 • ciśnienie: 0 hPa
 • wiatr: m/s
 • wschód: 01:00:00
 • zachód: 01:00:00

pełna prognoza pogody

Forum

Baza Firm

Partnerzy

pełna wersja portalu