Dominik B. usłyszał trzy zarzuty. Twierdzi, że nie pamięta niedzielnych zdarzeń - Aktualizacja

Z sali rozpraw, Dominik usłyszał zarzuty Twierdzi pamięta niedzielnych zdarzeń Aktualizacja - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/06/2018 09:42
Katarzyna Gajda

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu postawiła trzy zarzuty 31-letniemu Dominikowi B., w związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie rozegrały się w niedzielne przedpołudnie w Błędowie. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. Twierdzi, że nic nie pamięta.

Wczoraj, 4 czerwca Prokuratura Rejonowa w Łowiczu postawiła Dominikowi B. trzy zarzuty, w związku z niedzielnym zabójstwem i pościgiem za ciężarówka, którą się poruszał.

Pierwszy z zarzutów dotyczy zabójstwa matki (par. 148 KK), drugi niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, pomimo wydawania poleceń świetlnych i dźwiękowych (par. 178 KK) oraz narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (par. 160 KK).

- 31-latek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że nie pamięta niedzielnych zdarzeń – informuje Magdalena Bursa z łowickiej Prokuratury.

Ponadto śledczy chcą, aby sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w formie trzymiesięcznego aresztu. Sąd Rejonowy w Łowiczu podejmie decyzję podczas dzisiejszego posiedzenia.

Przypomnijmy, że do tragicznych zdarzeń w domu rodzinnym Dominika B. w Błędowie doszło w niedzielę, 3 czerwca. 31-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn ugodził, prawdopodobnie kilka razy, nożem swoją matkę po czym wsiadł do ciężarówki i zaczął uciekać.

Kobietę w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem LPR do jednego z łódzkich szpitali. Niestety lekarzom nie udało się jej uratować.

Mężczyznę uciekającego przed policją ciężarówką zatrzymano w podłowickim Goleńsku. Wcześniej 31-latek staranował radiowóz w Łowiczu. Aby zatrzymać ściganego, mundurowi ostrzelali opony pojazdu.

Kierowca był trzeźwy. Pobrano od niego krew w celu zbadania, czy nie był pod wpływem niedozwolonych substancji.

Więcej o niedzielnej obławie na mężczyznę przeczytasz w artykule: Łowicz i okolice: policyjna obława za 31-latkiem, który zaatakował nożem swoją matkę (ZDJĘCIA, VIDEO)

Aktualizacja

Sąd Rejonowy w Łowiczu przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec Dominika B. trzymiesięczny areszt. Najwyższy wymiar kary to dożywocie. 

 

Dominik B. usłyszał trzy zarzuty. Twierdzi, że nie pamięta niedzielnych zdarzeń - Aktualizacja komentarze opinie

  • Japa - niezalogowany 2018-06-08 23:51:11

    Nie pamięta?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama